head

Vrásky – Ako sa starať o starnúcu pleť bez chemikálií

Vrásky a starostlivosť o starnúcu pleť
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca

Google+
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

 

Starnutie je prirodzený proces a jedným z jeho znakov sú vrásky. Pleť časom stráca svoju pružnosť a pevnosť a nedokáže udržať vlhkosť. Dehydratáciou sa vysúša, pomalšie sa regeneruje a v kútikoch očí sa objavia prvé vrásky. Pre ich zmiernenie však nemusíme myslieť ihneď na injekcie a skalpel.

Na kozmetickom trhu je široký výber vyhladzovacích krémov, olejov, ktoré vypĺňajú vrásky a spevňujú Vašu pokožku. Niektoré krémy sú však plné konzervantov, parabénov a silikónu. Ukážeme Vám, ako viditeľne zlepšiť stav Vašej pokožky a ako zmierniť vrásky pomocou prírodnej kozmetiky bez škodlivých chemikálií.

Vyspite sa do krásy – ale pred tým sa odlíčte!

Naša pleť je počas dňa vystavená nečistotám a nepriaznivým vplyvom počasia. Dôkladné a popritom šetrné odlíčenie a dostatok spánku sú našimi najlepšími spojencami v boji proti času. Pleť časom stráca schopnosť prirodzenej regenerácie, preto ju nezaťažujte ešte aj cez noc zvyškami make-upu. Pleť Vás okrem vrások dokonca na ráno môže prekvapiť aj nečakanými vyrážkami.

Minerály a esenciálne mastné kyseliny

Vápnik hrá dôležitú úlohu vo vytváraní nových buniek, pleť s nedostatkom vápniku sa ľahšie stenčuje a vysušuje. Esenciálna mastná kyselina kyselina olejová (Omega-9) obnovuje bunkové membrány, čím sa pleť posilní a bude pružnejšia. Skrášľujúci mandľový olej Vám zaistí ich prísun a spomalí tým procesy starnutia pokožky.

Tvárová gymnastika

Na tvári sa nachádza až 57 svalov. Precvičenie týchto svalov pomáha vypnúť pokožku a redukovať vrásky. Pri cvičení sa výrazne spevnia aj kontúry tváre. Napínaním a uvoľnením svalov sa zlepší aj cirkulácia krvi v pokožke, čím sa stáva pleť jasnejšou.

Vitamíny

Zdravá a pestrá strava, ktorá sa postará aj o dostatočný prísun vitamínov, je kľúčová. Jedzte zeleniny, ktoré pomôžu vďaka vitamínu E obnoviť bunky zvnútra. Vitamín E dokonca chráni pokožku aj pred voľnými radikálmi. Nájdeme ich v potravinách, ako sú mandle, špenát, cereálie a fazule.

Obnovte tvorbu kolagénu vitamínom A! Tento pre krásu nevyhnutný vitamín môžete získať z mrkvy, kelu, brokolice a vaječných žĺtkov.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu