head

Suchá pokožka: Ako sa o ňu starať počas zimy?

Suchá pokožka - trápenie každého na konci zimy
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Počas zimných mesiacov môže byť stav pokožky ovplyvnený vykurovaním, nedostatočným dodržiavaním pitného režimu, nedostatkom vitamínov a v neposlednom rade aj v niektorých prípadoch nevedomým zanedbaním ošetrovania. Pokožka je citlivejšia a náchylnejšia na začervenanie hlavne v zimnom období. Napriek precitlivenosti jej dáme ešte viac zabrať používaním rôznych kozmetických prípravkov plných chémie, depiláciou, vrstveným oblečením - vďaka tomu sa pokožka ešte viac vysušuje. Suchá pokožka preto potrebuje starostlivosť vo forme hydratácie a vitamínov. Nie je potreba zásobiť sa množstvom rôznych prípravkov, na ošetrenie pokožky ku koncu zimy postačia exotické bambucké maslá.

Zázrak menom Bambucké maslo

Pokiaľ Vás trápi ku koncu zimy suchá pokožka, ktorá reaguje začervenaním, najlepšou voľbou je bambucké maslo. Nielenže prinesie úľavu, ale svojím originálnym zložením pleť regeneruje, hydratuje a dodá vláčnosť a hebkosť zimou skúšanej pokožke. Bambucké maslo sa získava z bambuckého orechu, ktorý je plodom stromu karité. Ľahko sa vstrebávajúce bambucké maslo je ideálnou voľbou aj vtedy, pokiaľ je pokožka inak mastného alebo zmiešaného typu. Rýchlo sa vstrebáva a má nulový komedogénny index, čo znamená, že neupcháva póry. Bambucké maslo má charakteristickú vôňu, ktorú samozrejme nemôže mať rád každý. Toto maslo, bohaté na vitamíny A, E, a F, je dostupné aj vo forme obohatenej o esenciálne oleje, ako ylang-ylang, levanduľa, čajovník, alebo harmanček rímsky.

Starostlivosť o citlivú detskú pokožku

Suchá pokožka netrápi však len dospelých. Aj jemná detská pokožka potrebuje najvhodnejšiu a najšetrnejšiu starostlivosť. Detský zadoček je obzvlášť citlivou partiou deti, vďaka bambuckému maslu a sezamovému oleju však bude pokožka Vášho dieťatka správne ošetrená. Táto kombinácia chráni pokožku Vášho dieťatka pred začervenaním a pred vlhkosťou. Upokojujúci levanduľový olej a vitamín E prispievajú k zlepšeniu stavu pokožky.

Podráždená pleť po holení u mužov

Suchá pleť, ktorá je podráždená po holení, sa môže prejaviť nepríjemným svrbením a zapálením. Na zápal pomôže balzam po holení, ktorý obsahuje chladivú a osviežujúcu mätu a regeneračné maslo z Aloe vera. Vďaka bambuckému maslu tento balzam skvelo pôsobí aj na vyrážky, ekzém a vrásky. Vďaka jeho fantastickej mužnej cédrovej vôni, hydratačným a regeneračným schopnostiam je jedným z najuniverzálnejších prípravkov pre starostlivosť o mužskú pokožku.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu