head

Olej na vlasy!

Olej na vlasy!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Suché, lámavé vlasy sú veľmi častým problémom, ktorý sa v zime ešte ďalej zhoršuje vďaka pobytu vo vykúrených miestnostiach so suchým vzduchom, ale aj peknučkým čiapočkám. Našťastie si vlasy môžeme skrášliť aj olivovým olejom, ktorý sa v súčasnosti nachádza už v skoro každej domácnosti. Čo potrebujeme k olivovému zábalu v záujme ošetrenia suchých vlasov? Samozrejme olivový olej, menšiu nádobu, a potravinovú fóliu. Nezabudnime však ani na hojné množstvo vody na opláchnutie!

 

Olivový zábal na suché a lámavé vlasy:

1.   Do umelohmotnej nádoby nalejme také množstvo olivového oleja, ktoré pokryje naše vlasy. Pokožku hlavy opláchnime teplou vodou a pretrime suchou osuškou. Olej nanesme na vlasy a pokožku rovnomerne.

2.   Zábal prikryme fóliou, nechajme ho takto pôsobiť 1 až 1,5 hodiny v závislosti od dĺžky vlasov. Zdržiavajme sa v teplej miestnosti, teplo totiž pomáha vstrebávaniu aktívnych účinných látok oleja. 

3.  Odstráňme fóliu, vlasy si dobre opláchnime pod tečúcou vodou a umyme ako obvykle. Počas posledného oplachu vlasy niekoľko sekúnd oplachujme v studenej vode.

4.  Vlasy si vysušme.

5.  Teraz si užívajme zdravé a lesklé vlasy ako výsledok tohto postupu!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu