head

Bambucké maslo: najlepší priateľ pokožky

Bambucké maslo: zbavuje vrások, hydratuje, zmierňuje zápal
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zmiernenie akné, zlepšenie kože a vlasov

Bambucké maslo pôsobí vynikajúco na ochranu pokožky, a nie náhodou ho pridávajú do mnohých kozmetických prípravkov. Pokožku napína, hydratuje, redukuje vrásky, ochraňuje pred škodlivým UV-žiarením, a navyše znižuje zápaly. Zoznámte sa viac s bambuckým maslom!

Skrášľuje
Bambuský orech, plod bambusového stromu,  obsahuje zhruba až 50-60 % tuku. Bambucké maslo je z neho získaný rastlinný tuk, ktorý veľmi účinne vyživuje pokožku. Zmäkčuje kožu, či už na päte, alebo v okolí lakťa, preto ho možno použiť na liečbu zrohovatenej pokožky. Bambucké maslo by si mala zaobstarať každá žena, pretože prispieva k zachovaniu sviežej a napnutej pokožky, vyhladí vrásky a zabraňuje vzniku novýchZvláštnosťou je, že ak sa natrieme bambuckým maslom, vytvorí sa na pokožke vrstva, vďaka ktorej sa stáva pokožka odolnou voči vode a  aj proti škodlivým UV-lúčom.

Vylieči
Dobročinné účinky bambuckého masla spoznali aj v farmaceutickom priemysle,  preto ho pridávajú do rôznych produktov na liečenie kože. Zistilo sa, že urýchľuje hojenie rán, zmäkčuje stvrdnuté, odumreté vrstvy pokožky, preto je vhodné aj na svrbivú, zhrubnutú kožu postihnutú psoriázou. Svojím obsahom značného množstva vitamínov A a E, pôsobí proti zápalom, čím napomáha regenerácii buniek. Bambucké maslo sa používa na liečbu popálenín, rán, na strie, ale môže pomôcť aj pri ekzéme, pri bodnutí hmyzom, pri kožnej alergii alebo pri spálení sa slnkom.

Možno ho jesť
Bambucké maslo nie je len prirodzeným krémom, ale aj superpotravinou. Smelo ho môžeme vyskúšať na prípravu pokrmov.  V  Afrike, odkiaľ pochádza, ho používajú ako olej, tuk, a vo výrobe čokolády nahradzuje kakaové maslo. Olej z bambuckého orecha a bambucké maslo sú mimoriadne výživné, v 100 mililitroch sa nachádza až 900 kalórií. Keďže je bohaté na esenciálne mastné kyseliny, dáva energiu, preto si z neho pridajme za čajovú lyžičku do raňajšieho koktailu. Je veľmi dôležité, aby sme používali na stravovacie účely iba čisté, nerafinované, surové bambucké maslo, ktoré si môžeme zaobstarať v bioobchode.

Zdroj:

http://sheabutter.com/blog/shea-butter-food/

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu