head

Tipy na chudnutie | Zvyky, ktoré stoja v ceste chudnutiu

Vševedko o chudnutí – Prečo nechudnem?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Ak sa Vám nedarí schudnúť, prehodnoťte svoje bežné zvyky! V mnohých prípadoch je práve náš životný štýl na vine tomu, že akokoľvek veľmi nechceme, nedarí sa nám schudnúť. Tu je niekoľko tipov na úspešné chudnutie!

Sú takí, pre ktorých je chudnutie jednoduché, pre iných ťažšie, ale ak sa jazýček na váhe ani nepohne, niečo robíme určite zle. Neúspech pri chudnutí môže mať aj veľa zdravotných dôvodov, ale v mnohých prípadoch sú na vine naše bežné zvyky.

Príliš veľa spánku

Určite mnohí vieme, že málo spánku môže viesť k priberaniu, avšak o tom už počulo omnoho menej z nás, že príliš veľa spánku má podobný účinok. V štúdii, ktorá bola uverejnená vo vedeckom časopise PLOS One, sa píše o tom, že výskumníci zistili, že aj príliš veľa spánku môže prispieť k vysokému indexu telesnej hmotnosti. Zdravý, dospelý organizmus potrebuje denne 7-8 hodín spánku, ak by sme však spali denne 10 hodín, môže sa stať, že to zbadáme na svojej konfekčnej veľkosti aj napriek tomu, že dbáme na svoju stravu. Pre úspešné chudnutie by sme si preto mali premyslieť, koľko hodín budeme denne tráviť v ríši snov!

Premyslené jedenie

Priznajme si, že v poslednej dobe ani raňajky, ani obed, ale ani večeru nejeme v kľude, preto sa môže stať, že nezačneme chudnúť. Ak sa ráno ponáhľame, ak sme cez deň v meškaní, a večer nám je úplne jedno, čo zjeme, len aby sme konečne niečo jedli, potom nám tieto nepremyslené, urýchlené stravovacie návyky budú pripomínať naše zlé rozhodnutia tukovými vankúšikmi na stehnách, zadku a väčšou konfekčnou veľkosťou našich šiat. Zabráňme večernému prejedaniu sa tak, že si svoju chladničku naplníme iba zdravím ovocím a zeleninou, chudým mäsom a prírodnými jogurtmi, ktoré si môžeme so sebou zobrať aj na obed. Ráno začnime bleskurýchlym kokteilom so zeleným jačmeňom a detoxikujme  pravidelne, aby sme sa zbavili usadených toxických látok, ktoré bránia chudnutiu!

Naše zvyky ohľadom pitia kávy

Káva sama o sebe nespôsobuje priberanie, ale iba málo z nás ju pije bez mlieka a bez cukru. Mlieko spôsobuje nadúvanie, cukor sám o sebe neprospieva počas diéty. Ak je naším cieľom ploché brucho, ale v kaviarni si ešte stále pýtame do kávy sladidlo – čo je v podstate cukrová voda, alebo aróma s umelými prísadami -, potom sme naďabili na dôvod neúspešnej diéty. Začnime svoj deň vlažnou citrónovou vodou, ktorá posilňuje imunitný systém a podporuje látkovú výmenu. Neskôr, keď máme pocit, že nevyhnutne potrebujeme kávu, vypime jednu čiernu, ale v žiadnom prípade nie na lačno, pretože jej dráždivý, kyslý účinok môžeme hneď pocítiť! Ak pijeme veľa kávy, z času na čas by sme mali využiť blahodarné účinky alkalizácie!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu