head

Stopové prvky pre ženy: záruka zdravia a krásy

Najdôležitejšie stopové prvky pre ženy
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy na zachovanie svojho zdravia a krásy potrebujú iné stopové prvky ako muži.  Pozrime sa, ktoré sú najdôležitejšie stopové prvky pre ženy, a kde sa nachádzajú.

Zinok, pre pekný zovňajšok

Keď obľubujete ryby, konzumujte ich čo najviac, sú totiž bohaté na mastné kyseliny omega-3 a zinok, ktoré sú prospešné pre zdravie nášho srdca a pre našu krásu. Účinok sa prejaví nielen zvnútra, ale aj zvonka, náš organizmus sa nám poďakuje za starostlivosť peknou pokožkou, žiarivými vlasmi a silnými nechtami.

Chróm za pekne formovanú postavu

Chróm zohráva dôležitú úlohu v optimalizácii metabolizmu bielkovín, tukov a cukrov, ako aj v regulácii stabilnej hladiny krvného cukru. Z toho dôvodu konzumujme jedlá s vysokým obsahom chrómu, ako napríklad datle, brokolicu a paradajky! Okrem doplnenia chrómu dbajme aj o alkalizáciu, mnohé črevné problémy, alebo únava, či bolesti kĺbov môžu byť príznakmi prekysleného organizmu. Zaraďme do nášho jedálnička figy, špargľu, cesnak, a z času na čas detoxikujme a vykonajme aj alkalizujúcu kúru pozostávajúcu zo superpotravín!

Železo, po ťažkých dňoch

Je dôležité dbať o prísun železa, počas menštruácie sa totiž jeho zásoby znížia.  Postarajme sa o doplnenie, ktoré dosiahneme prírodnými ovsenými vločkami, tekvicovými a sezamovými semiačkami, tieto pochúťky sú totiž bohaté na železo. Nezabúdajme ani na vitamín C, keďže napomáha vstrebávaniu železa, dajme si teda smelo šípky, grapefruit, kivi, pime vodu s citrónom a takto sme urobili značný krok aj smerom k alkalizácii organizmu.

Vápnik, pre silné kosti

Pokiaľ si doprajeme pravidelne mandle, zabezpečujeme pre náš organizmus prísun vápnika, tak znižujeme riziko osteoporózy, ktorá sa zjavuje tak často u žien počas prechodu. Okrem toho nám olejnaté semená pomôžu aj pri prevencii náladovosti.

+1 tip

Smelo si dajme niekoľko kociek kvalitnej čokolády na varenie, ktorá je bohatá na zinok, draslík, horčík a meď, v neposlednom rade zvyšuje hladinu dopamínu v mozgu, vďaka ktorému budeme mať lepšiu náladu.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu