head

Posilnenie imunity v zime – 3 zaručené tipy na zdravie

Posilnenie imunity v zime
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Chceli by ste, aby sa Vám chrípka a prechladnutie zďaleka vyhli? Jedzte toto, aby ste urobili svoj imunitný systém odolným!

Keď chcete svoj voľný čas tráviť namiesto čakárne lekára v prírode, s rodinou alebo priateľmi, potom Vám môžu pomôcť nasledovné jedlá.

Doplňte si vitamín D!

K tomu, aby náš imunitný systém fungoval správne, potrebuje aj vitamín D. Nakoľko si väčšinu vitamínu D doplňujeme zväčša pomocou slnka, v zime je obzvlášť dôležité, aby sme ho do organizmu doplnili potravinami, doplnkami výživy. Huby, sardinky, ryby, vajíčka a huba Shiitake  sú dokonalými zdrojmi vitamínu D, ktorých konzumáciou bude posilnenie imunity v zime nielen jednoduché, ale aj príjemné.

Chráňte si črevnú flóru probiotikami!

K silnému imunitnému systému je nevyhnutný zdravý, dobre fungujúci črevný trakt. Antibiotiká užívané počas chorôb môžu poškodiť črevnú flóru, preto sa môže náš organizmus oslabiť a výsledkom môže byť aj chorobnosť trvajúca celú zimu. Rovnováhu črevnej flóry si však môžeme zachovať pomocou probiotík: Keď sa postaráme o to, aby sa probiotiká stali automatickou súčasťou nášho života, potom s väčšou pravdepodobnosťou zabránime aj tomu, aby nám nadúvanie, tráviace ťažkosti , zápcha  a hnačka  pokazili deň. Posilnenie imunitného systému je v zime obzvlášť dôležité.  Môžu nám v tom pomôcť kyslá kapusta s vysokým obsahom vitamínu C, kyslé uhorky, ktorá podporuje zdravie črevnej flóry a prirodzené probiotikum cmar.

Stravujte sa „čisto“!

Zanechajte jedlá s obsahom cukru, polotovary a hotové jedlá s obsahom umelých farbív, stabilizátorov chuti, umelých prídavných látok, lebo môžu imunitnému systému veľmi uškodiť! Prázdne kalórie nepodporujú náš imunitný systém, zväčšujú iba veľkosť našich nohavíc a zvyšujú obvod pása, a tiež spôsobujú tráviace problémy. Preberajme, čo jeme, a rozhodnime sa pre zeleninu zelenej farby, smoothie: špenát bohatý na železo, brokolica bohatá na vitamín C, uhorky, ktoré dodávajú energiu, alebo rukola bohatá na minerálne látky, superzdravé klíčky, pšeničná tráva  a riasa spirulina  sú úplne dokonalé na to, aby bol imunitný systém aj v zime odolný a silný.

Zdroj:

https://www.huffingtonpost.com/dr-frank-lipman/flu-immunity-boosters_b_1093257.html?slideshow=true#gallery/196980/4

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu