head

Osviežujúce drhnutie pokožky: prospieva nielen pokožke

Drhnutie pokožky účinkuje priaznivo aj na cirkuláciu lymfy
Drhnutie pokožky účinkuje priaznivo aj na cirkuláciu lymfy
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Vyskúšali ste už všeličo, ale vaša pokožka stále nie je jemná a mäkká? Prípadne sa cítite unavení a skleslí a to bez akéhokoľvek dôvodu? Rýchlo sa dôkladne predrhnite a budete sa cítiť ako znovuzrodení!

Kto toto už vyskúšal, veľmi dobre vie, vydrhnutie celého tela dokáže zázraky. Týmto spôsobom nielenže odstránime veľmi účinne odumreté bunky, ale prospejeme tým celému organizmu. Pozrime sa teda, na čo je dobré drhnutie pokožky a ako ho aplikovať.

Prečo je drhnutie dobré?

Prvým a očividne viditeľným účinkom drhnutia pokožky je to, že jeho pomocou je možné odstrániť vylúčené toxíny a odumreté bunky: pokožka sa stáva zamatovou, viditeľne ožije. Strie, mikrovrásky a celulitída sa stávajú svetlejšími. Nastáva prekrvenie, zrýchľuje sa metabolizmus (látková výmena), prirodzená detoxikácia organizmu sa stáva účinnejšou. Vplyvom drhnutia pokožky sa zlepšuje prúdenie lymfy (lymfatickej tekutiny), ktorá prepravuje časť živín, kyslíka a vylúčených toxínov, okrem iného sa zmierňujú opuchy a bolesti. A ešte niečo: stimulácia pokožky ukľudňuje nervový systém, pomáha zmierniť príznaky stresu.

Pred a po sprche

Najlepšie pochodíme vtedy, pokiaľ sa chopíme masážnej žinky - príležitostne postačí aj drsnejší uterák - ešte pred sprchou, alebo bezprostredne po krátkej studenej sprche. Žinkou, alebo uterákom sa drhneme krúživými pohybmi od chodidiel smerom k trupu, následne od dlaní smerujúc k hrudnému košu, resp. oblasť brucha odspodu nahor. Po skončení sa doporučuje dať si teplú sprchu.

Nevynechajme ani ošetrenie pokožky

Na záver si doprajme kúpeľ, alebo teplú sprchu, a od hlavy až po päty sa natrime ľubovoľným hydratačným krémom, pripraveným z prírodných látok. Obzvlášť sa doporučujú prípravky s bambuckým maslom, pretože tieto možno použiť prakticky na každý druh pokožky a nespôsobujú podráždenie.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu