head

Takto hnednime rýchlo a bezpečne!

Takto hnednime rýchlo a bezpečne!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Nesmieme sa dlhé hodiny zdržiavať na pražiacom slnku, a ani to nie je potrebné na to, aby naša pokožka dostala peknú, hnedú farbu. Troška opaľovania a kombinácia niekoľkých dobre zvolených potravín nám zabezpečia dlhotrvajúcu a zdravú farbu!

 

Slnečné žiarenie je mimoriadne dôležité pre každý živý organizmus, bez neho by nebol na Zemi život. Popri množstve pozitívnych účinkov je však dôležité, aby sme sa chránili aj voči škodlivému žiareniu: nielen navonok, ale oplatí sa zamerať na ochranu našej pokožky aj vnútorne.

 

Hnedosť a ochrana

Naša hnedosť závisí od toho, koľko pigmentu produkuje náš organizmus ako reakciu na slnečné žiarenie, ktorým sme zasiahnutí. Popri prípravkoch na slnenie sa oplatí dozerať aj na náhradu vitamínov : A vitamín je nevyhnutný v záujme ochrany pokožky a zároveň zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe hnedej farby pokožky. Provitamín vitamínu A je betakarotén, ktorého žltkasté farbivo sa usadzuje vo vrstvách pokožky, a je schopný neutralizovať škodlivé voľné radikály. Takže ak dodáme nášmu organizmu dostatočný obsah betakaroténu, nebudeme len hnedší, ale aj naša pokožka dostane väčšiu ochranu.Teda ak by sme chceli dosiahnuť intenzívnejšiu, rovnomernejšiu farbu a zachovať svoju hnedosť dlhší čas, odporúča sa zabudovať do našej výživy živiny, ktoré podporujú tvorbu melanínu. Mrkva, marhuľa, paradajka a tekvica nám môžu byť tiež nápomocné pri dosahovaní a udržaní želanej hnedosti, veď za  svoju žltú farbu a priori vďačia vysokému obsahu karoténu. Ich konzumáciou bude naša pokožka nielen hnedšia, ale aj zdravšia, veď popri vysokom obsahu minerálnych látok a vitamínov môžu byť užitočným pomocníkom aj pri procese detoxikácie.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu