head

Strie? Len to nie!

Riešenia proti striám
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Väčšina žien pozná strie veľmi dôverne. Pokiaľ sa už objavili, úplne sa ich zbaviť nie je možné, ale trochou pozornosti ich môžeme celkom úspešne zmierniť.
Strie sú drobné trhliny na pokožke, ktoré sa môžu objaviť nielen u žien, ale aj u mužov. Pri náhlom zvýšení hmotnosti sa pokožka napne a kolmo v smere napnutia sa objavia fialkasté čiary, trhliny, ktoré sa časom zmenia na biele. Stanú sa síce menej viditeľnými, avšak napriek tomu pre mnohých veľmi rušivými. Pozrime sa, čo môžeme proti striám urobiť!

Strie - odstránenie podomácky

Ak chceme znížiť viditeľnosť strií, je dôležité, aby sme jedli stravu bohatú na antioxidanty. Zelenina a ovocie, ktoré sú bohaté na antioxidanty, prispievajú k zvýšeniu pružnosti pokožky a pomáhajú spomaliť procesy starnutia. Na zmiernenie kožného problému spôsobeného striami jedzme veľa zeleniny zelenej farby, akými sú napríklad brokolica, špenát, uhorky a šťaveľ, spomedzi ovocia zase ananás a hrozno. Tieto druhy zeleniny a ovocia môžu zmierniť viditeľnosť strií, pričom sú zároveň aj účinnými pomôckami na detoxikáciu.

Strie - ako sa ich zbaviť pomocou krémov

Proti striám si už dnes môžeme vyberať medzi rôznymi krémami, ktoré vracajú pokožke jej pružnosť, ale vždy si dajme záležať na tom, aby sme používali overený, testovaný prípravok. Uprednostnime krémy na olejovej báze, pretože olej pomáha dostať účinné látky aj do hlbších vrstiev pokožky, vďaka čomu bude regeneračný účinok intenzívnejší. Na zmiernenie strií sú najlepšou voľbou krémy s obsahom nechtíka, levandule, sladkých mandlí, pupalky, ale aj bambucké maslo, jojobový a olivový olej a krémy s obsahom vitamínu E.

Vnútornou hydratáciou proti striám

Kvalita našej stravy má vplyv na mnoho vecí, avšak strava sama o sebe nestačí na to, aby mohli stopy po striách zmiznúť. Popri strave si musíme dať pozor aj na hydratáciu. Aby sme svojej pleti mohli navrátiť pružnosť a žiarivosť, musíme si ju hydratovať nielen zvonka, ale aj zvnútra. Na doplnenie denne 2,5-3 litrov tekutín si vyberme čistú, neperlivú minerálnu, alebo pramenitú vodu, prípadne čerstvo lisované zeleninové a ovocné šťavy. Vodu si môžeme ochutiť chladivými mätovými listami, tukožrútskym zázvorom, ktorý poslúži aj na posilnenie imunity, alebo citrónom, ktorý podporuje trávenie. Zabudnime však na nápoje, ktoré sú plné konzervačných látok, sladidiel a stabilizátorov chuti!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu