head

V tomto pomáha koreň maca ženám!

Koreň maca, dobrý priateľ žien
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Sladkastý koreň maca  s orechovou príchuťou, môže zvýšiť plodnosť, zmierniť príznaky menopauzy a zlepšiť náladu. Pre toto konzumujte koreň maca!

Koreň maca vďaka mnohým zdraviu prospešným vlastnostiam podobným ako majú brokolica, karfiol a kapusta, sa teší stále väčšej popularite. Jedlou časťou rastliny je koreň, ktorý po vysušení v práškovej forme podporuje naše zdravie, dokonca zvýši aj libido.

Zmierňuje príznaky starnutia

Koreň maca, bohatý na vitamín C, posilňuje imunitu, vo veľkom množstve obsahuje meď, ktorá je pre kosti, svaly a pokožku nevyhnutná, a tiež železo, ktoré je potrebné pre tvorbu krvi, zmiernenie premenštruačných príznakov a ochrane proti infekciám. Táto liečivá rastlina vďaka vysokému obsahu antioxidantov  odďaľuje procesy starnutia, čiže môže byť činným riešením aj proti starnutiu.

Zvyšuje libido

Pravidelná konzumácia prášku z koreňa maca môže zvýšiť aj libido. Jeho účinok je možné badať nezávisle od pohlavia, u mužov aj u žien: približne po 1,5 mesiaci užívania môže zvýšiť sexuálnu túžbu. Zlepšuje kvalitu spermií, ich množstvo aj pohyblivosť. Ak je naše libido kolísavé a chceli by sme ho udržať na rovnakej hladine, alebo chceme podporiť plodnosť nášho partnera, Maca prášok môže byť na osvieženie života v spálni dobrým riešením.

Prírodné riešenie proti depresii

Počas menopauzy, ale aj v stresovej  perióde nášho života, môže koreň maca zmierniť príznaky depresie. Táto rastlina vďaka obsahu flavonoidov podporuje zmiernenie zápalových procesov,  ktoré v organizme prebiehajú, a tiež prispieva k napraveniu rovnováhy hormonálnej hladiny. Proti depresii sa vyslovene odporúča pohyb, v čom nám môže byť koreň maca tiež účinným pomocníkom, pretože konzumácia rastliny môže prispieť k zvýšeniu nášho fyzického výkonu.

Zmierňuje premenštruačné príznaky

Či sme už v menopauze, ale ešte len pred ňou,  v oboch prípadoch je dobré spriateliť sa s koreňom maca. Jeho pravidelná konzumácia môže zmierniť príznaky menopauzy (výkyvy nálady, podráždenosť, návaly tepla, suchosť pošvy), taktiež uľahčuje zaspávanie a zabezpečí pokojný spánok.

 

Zdroj:

https://www.webmd.com/vitaminssupplements/ingredientmono-555-maca.aspx?activeingredientid=555

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu