head

3 zlozvyky, ktorými si môžete zničiť svoje obličky

3 zlozvyky, ktorými si môžete zničiť svoje obličky
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Obličky sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie organizmu: filtrujú krv a pomáhajú odstrániť prebytočnú vodu z tela.

Obličky nie sú dôležité len pre svoj detoxikačný účinok , zohrávajú nemenej dôležitú úlohu aj pri regulovaní hladiny minerálnych látok v organizme a pri produkcii hormónov.

Sucho ako na púšti

Aj z vodovodného kohútika tečie iba regulované množstvo vody, a to nie pre nič za nič: obličky ako čistička krvi môžu správne fungovať iba vtedy, ak im doprajeme dostatočné množstvo tekutín. Bez dostatočného množstva tekutín krv zhustne a obličky z nej nedokážu odfiltrovať rôzne vedľajšie látky. Toxíny a škodlivé látky tak zostávajú v ľudskom organizme. Takže nič nové pod slnkom: pite dostatočné množstvo tekutín!

Keď príroda volá

Ak nepočúvnete svoj hlas a nezamierite na toaletu, baktérie prebývajúce v moči sa začnú množiť a môžu tak spôsobiť zápal a infekcie močových ciest. Ak moč zadržiavate príliš dlho, zbytočne vystavujete svoje obličky nadmernej záťaži. Nezaťažujte svoje obličky, ak máte čo len najmenšiu možnosť, nedráždite ich a nenaťahujte zbytočne čas!

Noční vtáci v ohrození

Nedostatok spánku je pre ľudský organizmus škodlivý z viacerých hľadísk, výnimkou nie sú ani vaše obličky. Bunky organizmu sa v priebehu noci regenerujú, ak si teda líhate a zaspávate len s ťažkosťami, nepomáhate tým ani svojim obličkám. Ich bunky sa totiž nedokážu obnoviť. Snažte sa čo najviac spať, pretože oddýchnutému organizmu hrozí menšie riziko upchatia ciev, čo je práve jednou z príčin zlyhania obličiek.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu