head

Negativita: 5 tipov ako ju prekonať

Negativita - zabudnite na ňu!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravý životný štýl

Negatívne obdobia prežíva občas každý z nás. Paralyzujú nás, brzdia v napredovaní a v neposlednom rade ovplyvňujú a náš postoj voči okoliu. Spustiť negatívne myšlienky môže čokoľvek. Je to rôznorodé, každý z nás reaguje na isté situácie, prostredie inak. Či už ide o vzťahy v partnerstve, zamestnanie, rodinné vzťahy, študijné výsledky...menovať by sme mohli dlho. Prepadnutie negativite má za následok nechuť ku všetkému, ku každému, pocit beznádeje a často hraničí so stavom depresie.

Avšak stačí niekedy tak málo - trocha pozornosti, zmena prístupu, obľúbená kozmetika, či výdatný spánok - a znova sa objaví slnko na oblohe a príval “stratenej” energie nás posúva vpred s naším novým “ja”. Pokiaľ máte pocit, že negativita preberajú žezlo, pokúste sa riadiť nasledovnými 5 tipmi:

Doprajte čas sebe

Nie nadarmo sa hovorí, že kto nemá rád seba samého, nedokáže mať rád ani druhých. Jedným zo zaručených spôsobov, ako odohnať negativitu, je zamerať sa na svoje zmysly - dopriať im, rozmaznávať sa. Je len na vás, ktorý spôsob si zvolíte. No najčastejším spôsobom relaxácie je kúpeľ. Odhodlajte sa, pripravte si kúpeľ, ktorý vzburcuje všetky vaše zmyslové orgány. Do vody si pridajte vami zvolené obľúbené prísady, výber je bohatý. Medzi osvedčené patria rôzne esenciálne oleje, navodzujúce príjemnú atmosféru a v neposlednom rade sú príjemné aj na pokožke. Netreba zdôrazňovať, že naša pokožka je v podstate jedným z najcitlivejších orgánov, preto si dôkladne vyberajte z ponuky a zamerajte sa hlavne na prírodnú kozmetiku. Oddajte sa vôňam, vypnite mozog. Správne zvolený kúpeľ má netušený účinok, obzvlášť vtedy, pokiaľ sa relaxácia nekončí len kúpeľom. Po kúpeli doprajte každému centimetru svojej pokožky rozmazľujúce ošetrenie vo forme rôznych prípravkov, napríklad kozmetických olejov, krémov.

Prehodnoťte dôvody negativity

Aj vy máte pocit, že vaše “druhé ja” vám neustále opakuje, že to či ono nerobíte správne, že nemáte na viac, že zlyhanie je vaším pravidelným spoločníkom? Pokiaľ sa týmto pocitom poddáte, uveríte im, dostanete sa do začarovaného kruhu, odkiaľ sa vymaniť je ťažké.

Vzťahy plné lásky a pochopenia

Je všeobecne známe, že šťastie sa kúpiť nedá. A rovnako aj nutkanie nakupovať, jesť sladkosti len znásobí pocit, že sa vám v hlave preháňajú negatívne myšlienky, nakoľko pohľad na tašky plné nových vecí, tanier so zákuskami, vám prinesú len chvíľkovú eufóriu, nie trvalé pozitívne myslenie. Pokúsme sa dbať na to, aby sme vo svojom okolí mali len pozitívne naladených, usmievavých ľudí, priateľov, členov rodiny, s ktorými aj samotná komunikácia prebúdza žiaru v očiach. Pokiaľ vás s partnerom/partnerkou spája puto plné lásky, pohody, porozumenia, snažte sa tráviť s ním/s ňou čo najviac času a tieto pocity vás doslova nabijú, nabudia. Netreba zabúdať ani na to, že správanie druhých voči vám síce neovplyvníte, ale ich moc nad vami áno!

Myslite dopredu - plánujte

Prešľapovanie na jednom mieste - stagnácia, strata cieľa - je tiež jednou z príčin negativity. Nenechávajte rozhodnutia na iných, myslite dopredu, naplánujte svoje ďalšie kroky, ktoré potrebujete k realizácii svojich plánov. Neodkladajte rozhodnutia, naplánujte si kroky teraz. Pokiaľ nemáte pred sebou jasný cieľ, len splývate s davom, nechávate sa unášať životom, nemôžete ani očakávať dosiahnutie žiadneho cieľa. Zvoľte si cestu a držte sa jej pevným odhodlaním, ktoré vám dodá energiu!

Empatia

Okolo nás je nespočetné množstvo ľudí plných negativizmu, vy však nemusíte patriť medzi nich. Spolucítiť s takým človekom je krásna myšlienka, ale to neznamená, že jeho problémy, nálada sa prenesie na vás. Buďte ako maják, ktorý v šere žiari a ukazuje tú správnu cestu. Pokiaľ tak urobíte, pocítite príval obrovskej pozitívnej energie aj na sebe. Jednu dôležitú vec nezabudnite: nič nie je vyryté do tvrdej skaly, vždy je možnosť zmeny a výberu!


Znie to možno neuveriteľne, ale toto je jedným zo zaručených receptov na odohnanie negativity: správne myslenie, vytýčený cieľ, empatia, láska, a regenerujúci relax podporený správnymi prípravkami.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu