head

Krém na spaľovanie tukov podomácky: aby ste sa ukázali v najlepšej forme

Pripravme krém na spaľovanie tukov podomácky
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravý životný štýl

Krém na spaľovanie tukov si môžeme pripraviť aj doma, priam za niekoľko centov, okrem toho je nami miešaný variant omnoho často oveľa účinnejší, ako drahý produkt z obchodu. Ingrediencie sa nájdu vo väčšine kuchýň, takže ich len vyberme, aby sme sa nemuseli hanbiť v sezóne bikín!

Verné tukové vankúšiky

Pre ženy sú stálym problémom tukové vankúšiky na bruchu, bokoch, na stehnách a na zadku sa nachádzajúca celulitída, ktorej sa nevedia zbaviť ani pravidelným cvičením alebo diétou. Proti menším verne prilepeným tukovým vankúšikom sa oplatí bojovať aj krémom na spaľovanie tukov, ale pritom nie je nevyhnutné preferovať vyslovene drahé značkové produkty z drogérie. Krém na spaľovanie tukov môžeme pripraviť aj sami, pritom si môžeme vyberať z mnohých prirodzených základných surovín. Dobré je však vedieť, že pomocou krému na spaľovanie tukov neschudneme viditeľne, preto nenaleťme reklamám, ktoré nám hovoria, že vysnívanú postavu dosiahneme aj bez diéty.

Exotickí pomocníci

Krém na spaľovanie tukov si môžeme namiešať najmä zo zázvora, používaného na prípravu zákuskov, veď čerstvo nastrúhaný naštartuje obeh krvi  a lymfy. Keďže zázvor je pomerne tvrdý, podľa možnosti použime mixér, a pridajme z neho za lyžičku do nášho telového krému. Ešte lepšie, ak k nemu pridáme hydratačný krém z lekárne, bez aromatických a konzervačných prísad, natrieme na problematické partie a zavinieme do fólie. Zázvor vyvinie svoj účinok zhruba za hodinu, proces sa oplatí opakovať pre dosiahnutie efektu dvakrát týždenne.
Krém na spaľovanie tukov môžeme pripraviť aj pomocou škorice a kokosového tuku. Škoricový olej pri styku s pokožkou prekrvuje a urýchľuje odplavovanie toxických látok, pokožku napína. Samostatne ho však aplikovať nemožno. Škoricový olej totiž aplikovaný v surovom stave môže silno páliť pokožku, preto je dôležité pre prípravu krému na spaľovanie tukov k 15 kvapkám škoricového oleja pridať 2-3 lyžičky kokosového tuku, prípadne kokosového oleja. Škorica môže byť nielen surovinou na prípravu krému na spaľovanie tukov, je surovinou aj pre prípravu zubnej pasty a ústnej vody, a disponuje prvotriednymi antivírusovými, antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami.

Moc kávy

Obľúbený kofeín so stimulujúcim účinkom, nachádzajúci sa v káve, nielenže podporuje látkovú výmenu, ale mletá káva spolu s hydratačným krémom z lekárne môže poslúžiť aj ako vynikajúci krém  na spaľovanie tukov. Na prípravu krému použime mletú kávu, keď chceme, kľudne pridajme štipľavú papriku.  Krém môžeme zameniť s gelom aloe vera, prípadne s olivovým olejom.

Kapusta na chudnutie

Obľúbencom ľudí, ktorí chcú schudnúť je kapustová polievka na spaľovanie tukov. Nie náhodou, jej pomocou zhodíme za týždeň aj 5-7 kilogramov. Z kapusty však, presnejšie povedané z jej listov, však môžeme pripraviť, ak aj nie krém, ale vynikajúcu pleťovú masku. Otrhané listy tejto zeleniny namočíme na niekoľko minút do horúcej vody, a keď trochu zmäknú, vyberieme, počkáme, kým vychladnú, a priložíme na problémové časti, prípadne zabalíme do fólie. Účinnosť tejto masky spočíva v tom, že vďaka kapuste sa toxické látky nachádzajúce sa hlboko v tkanivách ľahšie vyplavia, a tak sa celulitída - pomarančová koža zlepší.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu