head

3 pravidlá stravovania proti vzniku rakoviny

Rady na prevenciu vzniku rakoviny
Dr Dorota Szabóová Dr Dorota Szabóová
Zubná lekárka
Téma: Zdravie

Toto je najlepšia protirakovinová  zelenina, ovocie a tipy na životný štýl!

Abnormálne množenie buniek, čiže rakovina, sa môže objaviť v akomkoľvek veku a môže sa týkať všetkých orgánov tela. V mnohých prípadoch môže trvať roky, kým sa choroba vyvinie. V úzadí môže byť veľa príčin, medzi ktoré patrí genetická danosť, vplyvy vonkajšieho prostredia alebo životný štýl. Pravidelnými preventívnymi prehliadkami a protirakovinovým, zdravým životným štýlom sa môže riziko vzniku rakovinových ochorení znížiť.

Znížte príjem soli a cukru!

Zabudnite na polotovary, pretože okrem toho, že sú plné umelých prídavných látok a toxínov, obsahujú aj obrovské množstvo cukru, soli a sýtených mastných kyselín. Namiesto nich si dajte pozor na to, aby ste denne zásobili svoj organizmus minimálne 30 gramami vlákniny  vo forme čerstvej zeleniny a ovocia. Do svojho jedálneho lístka zaraďte nenasýtené mastné kyseliny vo forme olivového oleja, avokáda  a orechov. Namiesto ovocných štiav v krabiciach s vysokým obsahom cukru, ktoré sú označované ako 100 percentné, si radšej urobte kokteily, smoothie, pite protirakovinovú cviklovú šťavu, liečivé čaje.

Jedzte menej mäsa a viac zeleniny!

Nepreháňajte to ani s konzumáciou mäsa. Ak môžete, týždenne nejedzte viac mäsa ako 500 gramov, a aj vtedy si vyberte radšej hydinové mäso. Buďte opatrní aj pri korenení jedál, namiesto pečenia mäso poduste alebo uvarte. Uprednostnite brokolicu, ktorá je vďaka protirakovinovému účinku zaraďovaná medzi superzeleninu, prírodné posilňovače imunitného systému - cibuľoviny, cesnak bohaté na zlúčeniny síry, bobuľovité ovocie, modré hrozno, čerešne  s vysokým obsahom antioxidantov , vďaka čomu majú protirakovinový účinok a jablká! Ale dokonalými protirakovinovými potravinami sú aj a granátové jablko, ktoré neutralizuje voľné radikály, marhule, mrkva a zelený čaj. Nádorové ochorenia, ktoré závisia od hormonálnej hladiny – rakovina prsníkov, rakovina krčka maternice a rakovina prostaty – budú mať omnoho nižšie riziko vzniku, ak budete konzumovať aj strukoviny, sóju a ľanové semienka, ktoré sú bohaté na fytoestrogény.

Detoxikujte!

Zdravý životný štýl neznamená iba správnu kombináciu zdravej stravy a pohybu. Nestačíme dostatočne zdôrazňovať, že darmo sa budete zdravo stravovať a pravidelne sa pohybovať, ak pri tom holdujete aj vášni vo fajčeniu! Odložte dymiace klince do truhly a hneď urobíte veľa v prospech prevencie vzniku rakoviny. Detoxikujte  pravidelne a pomôžte svojmu organizmu! Zelenina a ovocie s detoxikačným účinkom vyčistia Váš črevný trakt, odstránia usadené toxíny a črevné nánosy, dajte si však pozor na to, aby ste to nepreháňali a vždy si vyberte spoľahlivú   detoxikačnú kúru !

Zdroj: https://www.webmd.com/cancer/features/seven-easy-to-find-foods-that-may-help-fight-cancer

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu