head

Shiitake: Proti cukrovke, vysokému krvnému tlaku a zápche

Účinky liečivej huby Shiitake
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Zdravie

Liečivá huba shiitake je najobľúbenejšou  a najvzácnejšou liečivou rastlinou východného liečiteľstva už takmer 2000 rokov. Spoznajte liečivú hubu bohatú na antioxidanty, ktorá posilňuje imunitný systéma a je dobrá aj proti cukrovke!

Máme pre Vás dobrú správu: existuje život aj bez liekov! Východné liečiteľstvo sa líši od liečebných metód západného sveta, pretože dôraz kladie predovšetkým na prevenciu, pričom v spolupráci s prírodou formuje najúčinnejšie liečebné metódy.

Shiitake – Liečenie na majstrovskej úrovni

Liečivá huba shiitake je jednou z najdávnejšie pestovaných druhov húb. Pre jej liečivé a antibakteriálne účinky ju východné lieiteľstvo už veľmi dlho používa. Mali by sme sa s ňou zoznámiť aj my, pretože táto liečivá huba prirodzene posilňuje imunitný systém  a je zároveň vynikajúcim antioxidantom: pomáha oddialiť procesy starnutia a blokuje škodlivé voľné radikály.

Keď ju zaradíme do svojho jedálneho lístka a budeme ju konzumovať pravidelne, huba shiitake nabije náš organizmus energiou, na míle odoženie únavu, navyše priaznivo vplýva aj na krvný obeh.

Táto liečivá huba je doslova a do písmena univerzálnou liečivou rastlinou: je vynikajúcim prírodným liekom proti bolesti hlavy, nepríjemnej zlatej žile, ale dokonca aj proti rôznym črevným problémom, akými sú napríklad zápcha. Liečivá huba shiitake má vysoký obsah pepsínu a tripsínu, čo prispieva k zdravému tráveniu, vďaka obsahu beta-glukánu môže byť zase účinným liekom proti rakovinovým ochoreniam.

Liečivá huba shiitake môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi, ale môže nám pomôcť aj pri liečbe cukrovky, ako prírodná doplnková liečba. Konzumáciou huby môžeme zvýšiť tvorbu inzulínu  a prirodzeným spôsobomznížiť hladinu cukru v krvi. Je však dôležité, aby sme pred začatím pravidelnej konzumácie huby shiitake konzultovali so svojím lekárom, obzvlášť v tom prípade, keď užívame lieky na zníženie vysokého krvného tlaku!

Zdroj:

http://www.huffingtonpost.com/nalini-chilkov/cancer-foods_b_1192207.html

https://www.webmd.com/food-recipes/features/shake-up-dishes-with-shiitake-mushroom

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu