head

Ako funguje diéta podľa krvnej skupiny?

Ako funguje diéta podľa krvnej skupiny?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá strava pre črevo

Dr. Peter D’Adamo popísal ako prvý diétu podľa krvnej skupiny, ktorá sa zakladá na princípe, že krvná skupina pračloveka sa viazala k určitému životnému štýlu. Pretože sa stravovacie návyky človeka od tej doby veľmi nezmenili, podľa neho by sme sa mali stravovať podľa svojej krvnej skupiny. Ak to tak urobíme, zníži sa riziko vzniku rôznych ochorení a udržanie váhy už nebude žiadnym problémom.

Moderné liečiteľstvo využíva diéty na ukončenie niektorých negatívnych stavov. Zástancovia diéty podľa krvnej skupiny si myslia, že krvná skupina určuje jedálny lístok: existujú teda niektoré povinné potraviny, a také, ktorým sa treba za každých okolností vyhýbať. Navyše, niektoré potraviny v závislosti od krvnej skupiny nie je možné vôbec konzumovať, alebo len výnimočne. Ak sa toho budete držať, Váš organizmus bude fungovať ako má, vyhnete sa ochoreniam a obezite. Zástancovia diéty podľa krvnej skupiny to vysvetľujú tým, že krvná skupina pravekého človeka, ktorý konzumoval najmä mäso alebo zeleninu, bola v súlade s jeho krvnou skupinou.

Citrónová voda pre každého

Základom diéty podľa krvnej skupiny je, že po zobudení sa okamžite vypite pohár vlažnej citrónovej vody: napraví prirodzenú hladinu pH črevného systému, podporuje detoxikáciu, vyššia dávka antioxidačného  vitamínu C má dobrý vplyv na činnosť imunitného systému.

Diéta podľa krvnej skupiny: čo môžete jesť?

Krvná skupina 0: vyhýbajte sa sacharidom, lepku, strukovinám, šošovici, arašidom, kukurici, zemiakom a kofeínu. Jedzte čím viac morských rýb, orechov, tekvicových semiačok, tekvice a hlúbovín. Organizmus ľudí s krvnou skupinou 0 vie najlepšie využiť rôzne druhy mäsa a vnútornosti, ale bravčové mäso a výrobky z bravčového mäsa konzumujte iba s mierou.

Krvná skupina A: konzumujte čo najmenej mlieka, mliečnych výrobkov, paradajok, zemiakov a červeného mäsa. Ale prospejú Vám šaláty, strukoviny, sója, zelený čaj, ryby a hydina.

Krvná skupina B: namiesto obilnín, morských plodov a šošovice jedzte radšej čo najviac vajec, zeleniny, kozieho syra a ryže. Organizmus ľudí s krvnou skupinou B dokáže najefektívnejšie spracovať mliečne výrobky, napriek tomu ich konzumáciu nepreháňajte. Vyslovene zakázané potraviny sú strukoviny a hlúboviny, hydina, mrkva, zemiaky, reďkovky a artičoky.

Krvná skupina AB: môžete jest takmer všetko, odporúčané sú predovšetkým rôzne druhy mäsa, čerstvé ovocie, ryža, a všetka zelenia okrem kukurice a artičok.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu