head

Banánová zmrzlina na pokožku

Banánová zmrzlina na pokožku
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zdravá strava pre črevo

Banán nie je len chutné a zdravé jedlo, ale aj vynikajúci prostriedok na chudnutie a na starostlivosť o pokožku. Je zároveň základnou surovinou na prípravu špeciálnych pokrmov, ako je napr. zmrzlina bez mlieka!

Žiaľbohu, v súčasnosti existuje množstvo ľudí alergických na laktózu a mliečne bielkoviny, pre ktorých je veľmi náročné vybrať tú správnu zmrzlinu. Nehovoriac o tom, že zmrzlina dostupná v obchodných reťazcoch je plná rôznych prísad a aditív, nechýba cukor a mnoho kalórií. Všetko sú to ingrediencie, ktoré poškodzujú pokožku, zhoršujú príznaky ekzémov, pomáhajú tvorbe a výskytu vyrážok. Prírodná banánová zmrzlina neobsahuje žiadne škodlivé látky, je bez konzervačných látok, bez obáv ju môžu konzumovať aj osoby alergické na lepok a laktózu. Banán totiž obsahuje vysoké množstvo látok potrebných pre zdravé fungovanie organizmu: vápnik, horčík a draslík. Pomáha tráveniu, pomáha predchádzať hnačke a vysokému krvnému tlaku.

Banánová zmrzlina rýchlo a jednoducho

Pokrájajte na krúžky 1-2 banány na osobu a dajte ich zmraziť do vzduchotesnej nádoby. Pred použitím nádobu umiestnite na hodinu do chladničky. Potom vám nezostáva nič iné, ako studené banánové krúžky pomocou mixéra (tyčového mixéra) rozmixovať na jemnú penu: výsledok je skutočná krémová banánová zmrzlina! Môžete do nej pridať iné ovocie, dochutiť ju mätou, posypať mandľovými lupienkami, rozdrviť do nej sušienky. Popusťte uzdu svojej fantázii a do jej prípravy zapojte každého člena rodiny: je to skvelý spoločný program!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu