head

Prírodná kozmetika má byť výlučne prírodná

Prírodná kozmetika: výlučne bez syntetických látok
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zaujímavosti

 

Prírodná kozmetika je v súčasnosti veľmi žiadaná kvôli jej prírodným zložkám, ktoré sú oproti syntetickým zložkám zdraviu neškodné. Prírodná kozmetika - a tým myslíme certifikovanú prírodnú kozmetiku - nemôže obsahovať syntetické látky, výrobca je povinný zverejniť presné zloženie produktu.

168 rôznych druhov chemikálií - denne

Podľa štúdie kalifornskej univerzity v Berkley sa prostredníctvom kozmetických prípravkov denne dostáva priemerná americká žena do styku s približne takýmto počtom chemikálií. Medzi tieto látky patria ftaláty, parabény a dioxíny, ktoré sú toxické a vysoko rakovinotvorné látky.

Bez nežiaducich účinkov

Prírodná kozmetika je oproti priemyselnej kozmetike šetrná a je vhodná aj pre extrémne citlivú pleť. Naše telo vrátane našej pleti sa denne stretáva s nespočetným množstvom chemikálií, ktoré u extrémne citlivej pleti vyvolávajú agresívne reakcie - alergie. Prírodná kozmetika funguje práve naopak: upokojí, ošetruje, hydratuje - a to všetko bez nežiaducich účinkov.

Vôňa je niekedy zradná

Certifikovaná prírodná kozmetika je vyrobená výlučne pomocou prírodných farbív a esenciálnych olejov. Našli ste na etikete Vašej prírodnej kozmetiky značku fragrance, perfume, parfum, alebo aroma? Pod týmto pomenovaním sa môžu skrývať chemické látky! Vždy si žiadajte od výrobcu presné zloženie produktu!

Prírodne, bez násilia a bez ničenia

Prírodná kozmetika by nemala znamenať iba to, že sa v produkte nenachádzajú chemické zložky. Dôležité je aj šetrné spracovanie prírodných surovín a držanie sa pravidiel - a to bezpodmienečne. Skutočná prírodná kozmetika si nemôže pripustiť testovanie na zvieratách a mala by sa vyvarovať aj používaniu palmového oleja vo svojich produktoch.

Ako si vybrať?

Výber prírodnej kozmetiky nie je ľahký, preto sa pýtajte! Nenechajte sa oklamať a vyberajte si takú prírodnú kozmetiku, ktorá nemá čo skrývať - pri produktoch Manny vždy nájdete presný zoznam zložiek a ich pôvod. Pýtajte sa, vyberte správne a pleť sa Vám za Váš výber a starostlivosť odvďačí!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu