head

5 tipov, prečo by ste mali jesť kapustu!

5 tipov, prečo by ste mali jesť kapustu!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Zápcha a jej príčiny

Podporuje trávenie

Ak zápchu  poznáte lepšie ako iba z počutia, tak do svojho jedálneho lístka zaraďte kapustu! Konzumujte ju pravidelne, jej priaznivé účinky na trávenie sa čoskoro prejavia a vaše črevá si môžu vydýchnuť. Dôležité je však vedieť, že u niektorých ľudí môže spôsobiť nadúvanie, ale popri mnohých liečivých účinkoch je to odpustiteľné.

Liek na zápalové ochorenia

Ak vás trápi bronchitída, jedzte kyslú kapustu, alebo vypite jej šťavu, pomáha rýchlejšiemu uzdraveniu. Ak máte zapálené ďasná, vyplachujte ústnu dutinu šťavou z kyslej kapusty, ale aj začervenanie pokožky môže zmiznúť, ak si budete robiť obklady. Okrem toho kapusta urýchľuje liečenie žalúdočných a dvanástnikových vredov a ochraňuje sliznicu.

Zásobáreň vitamínu C

Je všeobecne známe, že kapusta je výnimočne bohatá na vitamín C, preto jej pozitívne účinky na imunitný systém sú nespochybniteľné. V chladnom, vlhkom období je konzumácia kapusty obzvlášť odporúčaná, aby ste neboli pravidelnými návštevníkmi lekárskych ambulancií. Okrem vitamínu C obsahuje aj vitamín B, karotén, fosfor, vápnik, draslík, sodík a horčík.

Účinná na čistenie čriev a ako požierač kalórií

Keďže má výnimočne vysoký obsah vlákniny a veľmi nízku kalorickú hodnotu, navyše podporuje trávenie, preto je nesmierne obľúbená medzi tými, ktorí sa snažia zbaviť sa zopár kíl navyše. Vďaka vysokému obsahu vlákniny kapusta ako biologická „metla“ vyčistí steny čriev. Pretože veľmi účinne prečisťuje črevá , už za niekoľko dní sa budete cítiť „ľahšie“.

Ochranca črevnej flóry

Kyselina mliečna, ktorá je obsiahnutá v kyslej kapuste, má výnimočne dobrý vplyv na črevnú flóru. Je to prekvapivé, ale obsah kyseliny mliečnej v kyslej kapuste je vyšší ako v jogurte. Znamená to teda, že ak si chcete dať črevá do poriadku, napríklad po antibiotickej liečbe, jedzte kapustu!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu