head

Šťava z pšeničnej trávy: nie je to zázrak, ale má zázračné účinky!

Šťava z pšeničnej trávy - jej zdravie chrániace vlastnosti sú pozoruhodné
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Šťava z pšeničnej trávy je Vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálov, v ktorom sa koncentrujú všetky účinné látky pšeničnej trávy. Okrem toho, že zvyšuje energetickú hladinu organizmu, posilňuje imunitný systém a chráni pred karcinogénnymi látkami. Táto zelená látka je účinná aj vtedy, keď ju konzumujeme, ale aj pri aplikácii zvonka.

Už jeden pohár šťavy z pšeničnej trávy denne postačuje na dostatočné zabezpečenie organizmu proti chorobám, únave a tráviacim ťažkostiam. Šťava z pšeničnej trávy obsahuje lypázu (enzým štiepiaci tuky) a napomáha chudnutiu. Tento nápoj má posilňujúce účinky, preto je obzvlášť vhodný aj v období rekonvalescencie.

Čo obsahuje šťava z pšeničnej trávy?

Nakoľko pšeničná tráva obsahuje nestráviteľnú celulózu, jej konzumáciou by sme sa nedostali ku všetkým hodnotným účinným látkam, len po lisovaní.  Obsah živín čerstvej šťavy z pšeničnej trávy je vysoký, vo veľkej miere obsahuje vitamíny a minerály. Je bohatá na antioxidačné vitamíny A, C, E a B, ďalej zinok, horčík, meď, železo a aminokyseliny. Tento zelený nápoj okrem toho ukrýva v sebe zhruba 20 aminokyselín, enzýmov a chlorofyl. Konzumáciou šťavy z pšeničnej trávy môžu aj vegáni predísť, alebo zabrániť nedostatku vitamínu B-12.

Šťava z pšeničnej trávy a jej účinky

Nakoľko v krvi prítomný chlorofyl zastáva úlohu nositeľa kyslíka, stimuluje tvorbu červených krviniek, a chlorofylom okysličená krv prispieva aj k urýchleniu detoxikačných procesov organizmu. Priaznivo vplýva na krvný tlak a na nervovú sústavu, je dobrá proti nespavosti, únave, a nervozite a ako mierne preháňadlo pôsobí aj proti zápche. Šťava z pšeničnej trávy znamená veľkú pomoc pre účinné vykonanie detoxikácie, vďaka svojím komponentom čistí krv, pečeň, žlčník a hrubé črevo, močovú sústavu a zbavuje pľúca škodlivých látok. Keby toto všetko nebolo dostatočným dôvodom na jej konzumáciu, šťava z pšeničnej trávy je použiteľná aj zvonka. Pomocou vaty, namočenej do nej, môžeme zmierniť mučivé svrbenie po bodnutí hmyzom, čistí aknóznu pleť, urýchľuje hojenie ekzému. Antioxidanty, nachádzajúce sa v nápoji, bojujú proti škodlivým účinkom voľných radikálov, chrániac nás tým pred ochoreniami, zápalmi, predčasným starnutím a rakovinou.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu