head

Pšeničná tráva - dôležité argumenty pre jej konzumáciu

Pšeničná tráva a jej obsah živín sa radí medzi superpotravinami na popredné miesto
Pšeničná tráva a jej obsah živín sa radí medzi superpotravinami na popredné miesto
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Pšenica je základnou potravinou, kým vyklíčená pšeničná tráva je jedna z najzdravších živín. Superpotravina, ktorá je výnimočne bohatá na zdraviu prospešné zložky. Predstavíme vám, aké má pšeničná tráva účinky a na čo všetko je dobrá.

Účinky pšeničnej trávy sú rôznorodé. Priaznivo pôsobí na činnosť celého organizmu, zbavuje telo toxických látok, udržuje sviežosť ducha a navyše ošetruje aj pokožku. Práve preto je pšeničná tráva – v lisovanej, alebo v práškovej forme  – a jej konzumácia odporúčaná pre každého.

Čo obsahuje?

Pšeničná tráva a jej obsah živín sa radí medzi superpotravinami na popredné miesto. Skutočná bomba pre zdravie, obsahuje vysoké množstvo vitamínov, minerálnych látok a iné živiny. Je výnimočne bohatá na vitamíny A, C, E a B, obsahuje aj zinok, horčík, meď, železo  a aminokyseliny. Jej konzumáciou môžu vegetariáni zabrániť nedostatku vitamínu B12 organizme.

Alkalizuje a detoxikuje

Chlorofyl, ktorý pšeničná tráva obsahuje, tiež prispieva k obzvlášť účinnej alkalizácii a detoxikácii, pomáha odstrániť toxíny nahromadené v žlčníku, pečeni, obličkách a pľúcach, a tiež prečisťuje krv. Pšeničná tráva upravuje trávenie, zvyšuje hladinu energie v organizme, reguluje hladinu krvného cukru, a pozitívne ovplyvňuje činnosť srdca. Vzhľadom na to, že neobsahuje lepok - je bezgluténová, pokojne ju môžu konzumovať aj ľudia precitlivený na lepok.

Chráni pred rakovinou

Pšeničná tráva má antibakteriálne účinky a výborne posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku infekčných ochorení. Vďaka tomu, a vďaka antioxidačným účinným látkam, zohráva pšeničná tráva dôležitú úloh v boji dokáže bojovať aj proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú vznik rakoviny, zápalov a srdcovo – cievnych ochorení.  

Pšeničná tráva na vonkajšie použitie

Lisovaná šťava, alebo roztlačená čerstvá pšeničná tráva zmierňuje príznaky po uštipnutí hmyzom, omladzuje pokožku, prispieva k rýchlejšej liečbe akné a ekzému, navyše je účinná aj proti bolestiam zubov. Pokojne ju môžeme vyskúšať aj ako zábal na vlasy, v priebehu hodiny dokáže zázraky s polámanými, matnými vlasmi a odstráni svrbenie pokožky hlavy.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu