head

Detoxikačný zelený jačmeň- Čistí a napĺňa energiou

Zelený jačmeň: detoxikuje, okysľuje, čistí krv
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Pre zástancov zdravého životného štýlu nie je zelený jačmeň  určite neznámy, ale nie každý si je vedomý toho, že táto superpotravina je omnoho viac ako len rastlina na ochranu zdravia. Okrem toho, že je skutočným úložiskom antioxidantov, pomáha telu zbaviť sa toxínov.

Je bohatá na vlákniny, vyživuje probiotické baktérie, brzdí produkciu žalúdočnej kyseliny, ale len málo ľudí si myslí, že jačmeň zelený (Hordeum vulgare) je vhodný aj na detoxikáciu. Napriek tomu sa v Číne používal už pred tisíckami rokov, aj keď ešte vtedy netušili, že je vynikajúci alkalický a čistiaci prostriedok krvi.

Detoxikuje

Tí, ktorí majú aspoň trochu skúsenosti s detoxikáciou, vedia, že konzumácia vláknin je jedným z najlepších spôsobov očisty tela od usadenín. A nakoľko zelený jačmeň ich obsahuje veľa, potom jeho spotreba podporuje uvoľňovanie usadenin v hrubom čreve, to znamená že má čistiaci účinok na črevá.  Okrem toho vlákniny zabraňujú zápche a znižujú pravdepodobnosť vzniku kŕčových žíl a hemoroidov. Ale vráťme sa k detoxikácii. Zelený jačmeň nám pomáha nielen zbaviť sa jedov, ale aj v tom, aby sme následne nadobudli novú silu. Robí to tak, že alkalizuje, čím napomáha rozmnožovaniu prospešných baktérií, čo je nevyhnutné pre udržanie rovnováhy črevnej flóry.  Pokiaľ je naša črevná flóra zdravá, môžeme si byť istí, že náš imunitný systém funguje dobre, čím vyhneme rôznym chorobám. Jeho antioxidanty prispievajú k posilneniu imunity, či už ide o vitamín E, A, B1, B2, B3, B6, B9, B12 a C.

Poskytuje podporu

Vďaka obsahu chlorofylu však jačmenná tráva siaha nad rámec čistenia nášho tela. Vďaka tejto zložke je schopný toho, aby zlepšil zásobovanie organizmu kyslíkom a zabránil tvorbe infekcií. Vo vhodnom množstve je schopný na neutralizáciu baktérií, plesní a plesňových húb, ako je napríklad Candida-albicans. Okrem toho sa chlorofyl je výborný na čistenie pečene a obličiek, a ako mierne preháňadlo aj proti zápche. Túto superpotravinu odporúčame aj tým, ktorí skoncovali so svojimi zlými návykmi, odložili cigaretu, rozlúčili sa s alkoholom a rozhodli sa vylúčiť cukor a kofeín zo svojho života. Jačmenná tráva totiž poskytuje mentálnu podporu, zároveň tiež ukludňuje a zmierňuje stres.

Mysleli by ste?

Podľa niektorých štúdií, chlorofyl, podávaný intravenózne zmierňuje horúčku a bolesť, a môže pomôcť pri zápaloch pankreasu.

Zdroj:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26477798

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3250035/

http://www.naturalnews.com/044707_barley_grass_superfoods_healthy_grains.html

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu