head

Čo je najlepšie afrodiziakum? Na poprednom mieste stoja superpotraviny.

Afrodiziakum: aké superpotraviny máme jesť?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Keď neveríte v lieky a želáte si prirodzený prostriedok na vzbudenie túžby, oplatí sa Vám vyskúšať niekoľko superpotravín.  Medzi nimi a vo viacerých z nich nájdete želané afrodiziakum. Tieto superpotraviny navyše,  okrem stimulácie pohlavnej túžby, disponujú aj mnohopočetnými zdraviu prospešnými vlastnosťami.  Pozrime sa na tri najúčinnejšie!

Žen-šen: rozdúcha vášeň

Koreň ženšenu bol po tisícročia obľúbený na Ďalekom Východe, kde ho používali najmä proti starnutiu, ako aj ako všeobecný vitalizačný prostriedok, na zvýšenie potencie, ale liečili ním aj veľa chorôb. Žen šen zlepšuje prekrvenie pohlavných orgánov, ďakuje za to tým ginsenoidom, ktoré sa nachádzajú v hlavnom koreni. Toto afrodiziakum stupňuje psychickú a fyzickú výkonnosť, pôsobí priaznivo na náladu, okrem toho čistí pečeň a hrubé črevo, ako aj zlepšuje látkovú výmenu.  Žen šen je použiteľný nielen ako afrodiziakom, ale podporuje aj tvorbu endorfínu, zvyšuje príjem kyslíka, čím prispieva k podpore činnosti svalstva.

Koreň žeruchy peruánskej (maca): prirodzená „Viagra“

Koreň žeruchy peruánskej (maca) zvláštnym spôsobom stimuluje plodnosť, na jednej strane zvyšuje hladinu testosterónu a serotonínu, na druhej strane ako afrodiziakum spôsobuje prekrvenie v oblasti panvy. V prípade impotencie sa vyslovene odporúča ju užívať, nie náhodou ju považujú za prirodzenú „Viagru“. Plodnosť sa zvyšuje aj zvýšením kvality a množstva spermií, reguláciou hladiny estrogénu sa napomáha oplodneniu.

Bobule goji: zvyšujú hladinu testosterónu

V suchej forme sa bobule goji ako hrozienka používajú v Ázii na vzbudenie túžby, ale dosiahli sa nimi úspechy aj v pri liečbe neplodnosti, ich liečivé účinky sú vedecky dokázané. Vďaka svojmu obsahu polysacharidov  priaznivo vplýva na spermie, zvyšuje ich počet, urýchľuje ich pohyb, navyše zvyšuje hladinu testosterónu, vďaka čomu sa zvyšuje libido, a je vynikajúcim prostriedkom proti únave. Okrem toho pomáha aj proti problémom s erekciou, aj preto obsadzuje popredné miesto na zozname afrodiziák.

http://www.healthline.com/health/goji-berry-facts#overview1

https://draxe.com/top-5-maca-root-benefits-and-nutrition/

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu