head

3 superpotraviny na spaľovanie tukov

Superpotraviny na spaľovanie tukov
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Superpotraviny

Poctivo dodržiavate svoju diétu, a ručička na váhe sa predsa nechce pohnúť? Nasledujúce 3 superpotraviny na spaľovanie tukov podporia chudnutie!

Stáva sa, že všetka naša snaha je márna, darmo si dávame pozor na zdravú stravu, a nezanedbávame ani pohyb, napriek tomu sa nedokážeme zbaviť nadbytočných kilogramov. Keď sa nedokážeme prehupnúť cez mŕtvy bod, tieto 3 superpotraviny môžu pomôcť!

Superpotravina brokolica

Brokolica, ktorá je bohatá na vlákninu, vitamín C  a minerálne látky, a je chudobná na kalórie, okrem toho, že rýchlo zasýti, je rýchlo stráviteľná a podporí látkovú výmenu. Táto superpotravina s vysokým obsahom antioxidantov  posilňuje imunitný systém, blahodarne pôsobí na srdce a má schopnosť spaľovať tuky. Môžeme ju konzumovať dusenú ako prílohu k jedlám, alebo surovú v kokteiloch, vždy získame výživné a super zdravé jedlo.

Chia, zdravie samo o sebe

Chia semienka nie sú zázrakom, ale majú veľa cenných fyziologických účinkov. Chia semienka sú výborným detoxikantom, a posilňovačom imunity, navyše vďaka vysokému obsahu antioxidantov chránia pred voľnými radikálmi, a vďaka nim ani ploché brucho  už nebude iba nedosiahnuteľným snom.

Vďaka vysokému obsahu vlákniny  podporujú trávenie, veľmi rýchlo spôsobia pocit sýtosti, preto je táto superpotravina na spaľovanie tukov dokonalou voľbou aj počas diéty, chudnutia. Chia semienka bohaté na omega-3 mastné kyseliny posilňujú srdce, zvyšujú hladinu dobrého cholesterolu a prispievajú k zachovaniu zdravého cievneho systému. Konzumujme ich zamiešané do jogurtov a ovocných štiav, ale vždy si počkajme, aby sa drobné semienka dobre nasiakli!

Osviežujúci, detoxikačný zelený čaj

Keď chceme ráno začať sviežo, výbornou voľbou je zelený čaj. Rovnako výbornou voľbou je však aj vtedy, keď si chceme po športe hydratovať organizmus. Jeho obsah kofeínu dodá dostatočné vzpruženie, a predsa neprispeje k vylúčeniu vody z organizmu, ako káva. Zelený čaj nabudí nielen naše telo a dušu, ale aj látkovú výmenu, navyše aj detoxikuje, preto je zelený čaj, ktorý je schopný spaľovať tuky, najlepšou voľbou aj počas diéty!

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-fat-fighting-foods

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu