head

Kolostrum - prirodzená ochrana

Kolostrum podporuje imunitný systém
Kolostrum podporuje imunitný systém
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Superpotraviny

Kolostrum podporuje imunitný systém a je účinným pomocníkom pri prevencii a liečbe mnohých ochorení súviasiacich so zníženou  obranyschopnosťou organizmu. Práve pre svoje jedinečné účinky sa kolostrum odporúča pre všetky vekové kategórie.

Prečo je kolostrum tak účinné? - kladú si otázku mnohí. Kolostrum sa vyznačuje vysokým obsahom bielkovín a rôznych rastových faktorov, ktoré ho robia jedinečným, okrem toho má aj pozitívny vplyv na produkciu imunobuniek. Protilátky obsiahnuté v ňom podporujú prospešné baktérie v črevnej flóre, a je neskutočne bohatým zdrojom aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok.

Čo obsahuje kolostrum?

Imunoglobulíny: protilátky, ktoré imunitný systém produkuje na rozpoznanie a zničenie cudzorodých látok v tele, ako sú napríklad baktérie alebo vírusy.

Laktoferín: bielkovina s vynikajúcim antivírusovým, antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Prirodzené rastové faktory: aktivujú a urýchľujú rast buniek,  podporujú správny rast svalov, šliach, kostí, nechtov a vlasov. Zlepšujú kvalitu pokožky. Pre túto schopnosť sa považujú aj za elixír mladosti.

Enzým lyzozým: hrá dôležitú úlohu pri fungovaní imunitného systému.

Vitamíny: kolostrum obsahuje širokú škálu vitamínov  A-, B1-, B2-, B6- a B12-, okrem vitamínov D3 a vitamínu E v ňom nájdeme aj vitamín C.

Minerálne látky: najmä vápnik, sodík, horčík, fosfor a draslík.

Aminokyseliny: kolostrum obsahuje až 26 druhov aminokyselín.

Kravské verzus ľudské kolostrum

Mnohé vedecké štúdie preukázali, že kravské kolostrum obsahuje mnohonásobne viac imunoglobulínu (hlavne imunoglobulín IgG). Okrem toho sa vyznačuje aj vyšším obsahom aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok. Vysokú kvalitu kolostra zaručuje spôsob jeho spracovania. Kolostrum by sa malo ihneď po odbere schladiť (pod 4°C), čím sa zachová jeho čerstvosť. Kolostrum sa nesmie vystavovať vysokým teplotám, pretože by sa rapídne znížil obsah jeho biologicky aktívnych látok.

Kolostrum a veda

Kolostrum patrí medzi funkčné potraviny (funkčné potraviny sa vyznačujú prospešnými vlastnosťami pre ochranu zdravia a prevenciu chorôb), a nájdeme o ňom mnohé vedecké štúdie na  na portáli www.colostrumplus.com.

DrNatura Supergreens Premium Colostrum je spracovávané tým najšetrnejším spôsobom, pri ktorom nedochádza k poklesu obsahu účinných látok.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu