head

Hrozno: sladký dar jesene

Liečivé účinky hrozna: prečo by sme mali jesť hrozno?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

Už aj v Homérovom epose Ilias a Odysea  sa môžeme stretnúť s hroznom, ktoré sprevádza dejiny takmer všetkých európskych národov. Pozrime sa, prečo je hrozno také populárne! Už jeho samotná sladká chuť by mohla stačiť k popularite hrozna, avšak aj pre svoje účinky na ľudský organizmus obsadila dôstojné miesto v rebríčku zdravého jesenného ovocia.

Napravuje trávenie

Hrozno vynikajúco napravuje trávenie, preto môže byť účinným a prírodným riešením v prípade zápchy, ale aj na podporu látkovej výmeny. Hrozno výborne detoxikuje, pomáha odstrániť usadené toxické látky a môže byť dokonalým liekom aj pre ľudí trpiacich  hemoroidmi.

Znižuje zápal

Toto chutné ovocie má výborné protizápalové účinky, preto má dobrý vplyv aj na rôzne zápaly, choroby spôsobené prekyslením organizmu, či na zápaly kĺbov.

Čistí krv

Hrozno čistí krv, posilňuje steny čriev, priaznivo vplýva na  kŕčové žily, pomáha v prevencii vzniku aterosklerózy. Je dobre vedieť, že vďaka konzumácii hrozna sa zlepší aj krvný obraz.

Naplní energiou

Hrozno, ktoré má vysoké nutričné hodnoty, obsahuje vzácny hroznový cukor, ktorý náš organizmus dokáže priamo zužitkovať. Hrozno je bohaté na selén, draslík, antioxidanty . Ak ho budeme konzumovať v podobe kúry, oslabený organizmus sa bude môcť skôr zregenerovať, ale priaznivo vplýva aj na rôzne prejavy alergií.

Alkalizuje

Hrozno je jedným z najchutnejších a najúčinnejších druhov ovocia s alkalizujúcim účinkom. Pomáha napraviť acido–bázickú rovnováhu, podporuje prirodzené alkalizujúce procesy organizmu, preto je jeho konzumácia v období alkalizujúcej kúry vyslovene odporúčaná.

Chráni nervy

Konzumácia oleja z hroznových jadierok, ktorý sa vyrába z výťažku z jadierok, prispieva k ochrane nervového systému a mozgu. Z tohto dôvodu sa jeho konzumácia počas neprimerane stresujúceho obdobia vyslovene odporúča. Okrem toho olej z hroznových jadierok je známou surovinou aj v kozmetickom priemysle pre jeho schopnosť chrániť a regenerovať pokožku. 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu