head

Uhorka: veľvyslanec leta pre krajšiu pleť a detoxikáciu

Liečivé účinky uhoriek: skrášľuje a detoxikuje
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Supergreens

V Egypte používali uhorku na uhasenie smädu, cisár Tiberius ju užíval ako liek na posilnenie imunity. Toto je 7 závažných argumentov v prospech uhoriek!  Uhorka je nie len chutná, ale to aj účinný prirodzený detoxikant, navyše náš organizmus hydratuje zvnútra, aj zvonka. Pozrime sa, na čo všetko je dobrá uhorka!    

Vysoký obsah stopových prvkov     

Uhorky majú vysoký obsah vitamínu A, B, C, K, obsahujú veľa takých minerálnych látok ako zinok, fosfor, draslík, horčík a železo, ale je nezanedbateľný aj jej obsah kyseliny listovej.     

Podporuje trávenie, detoxikuje

Tento druh zeleniny je výborným detoxikantom, napomáha odstraňovaniu toxických látok z organizmu, pričom zlepšuje  vstrebávanie živín. Konzumácia uhoriek sa odporúča aj počas detoxikačného programu alebo v čase alkalizácie organizmu, nakoľko okrem podpory očisty čriev podporuje aj detoxikačnú činnosť pečene.     

V čase diéty

Táto zelenina je v čase diéty výborným základom pre šaláty, nakoľko pri vysokom obsahu stopových prvkov nemá takmer žiadne kalórie, takže ju môžeme konzumovať aj počas odtučňovacej kúry!      

Alkalizácia

O úžasnej sile zelenín zelenej farby sa čoraz viac hovorí, medzi nimi uhorky majú popredné miesto. Uhorky sú jednou z najúčinnejších druhov zeleniny pre alkalizáciu organizmu, napomáhajú obnoviť acidobázickú rovnováhu organizmu a majú blahodarné účinky na prekyslený organizmus.    

Spevnenie kostí

Konzumácie uhoriek môže napomáhať pri prevencii osteoporózy, nakoľko ich vysoký obsah vitamínu K podporuje vstrebávanie vápnika. Pre zdravé kosti teda nestačí iba prijímať vápnik, ale musíme dbať aj na príjem vitamínu K.        

Hydratácia

Hydratácia nášho organizmu je veľmi dôležitá: uhorka prispieva k udržaniu rovnováhy tekutín, obsahuje veľa vody. Uhorka sa dokonale hodí na doplnenie tekutín po športovaní a môže byť veľmi užitočná aj v letných horúčavách.  

Skrášľovanie pleti

Uhorka je prostriedok, ktorý pomôže ak máte načervenavú, zapálenú pleť a unavené oči. K tomu, aby sme si mohli užiť protizápalové a chladivé pôsobenie uhorky, treba ju nakrájať na tenké plátky a tie poukladať na pleť, na viečka na 10-15 minút! Naša pleť vďaka tejto zelenine bude mäkká a predsa pružná a pevná!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu