head

Prečo sú výhodné kapsule s postupným uvoľňovaním?

Aké majú výhody kapsule s postupným uvoľňovaním?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Probiotika

Kým bežné tabletky sa rozpadnú v určitej časti tráviaceho traktu, a ich účinné látky sa tým v krátkom čase vstrebú, zatiaľ obsah kapsúl s postupným uvoľňovaním (retard) sa v organizme uvoľňuje postupne. Tento dlhotrvajúci účinok má svoje výhody.

Kapsule s postupným uvoľňovaním, obsahujúce prášok alebo granulát, sú vyrobené špeciálnym procesom, ktorým je možná kontrola uvoľňovania účinných látok. Vďaka jedinečnému vyhotoveniu kapsúl - v náplni, ale aj v obale obsahujú špeciálne pomocné látky - sa v nich obsiahnuté účinné látky uvoľňujú postupom času, zabezpečujúc tým pomalé a jednotné vstrebávanie. Ich užívaním je zabezpečený dlhší účinok, ako aj rovnomerné rozloženie účinných látok. Samotná kapsula, ako formát, slúži ako ochrana voči vplyvom vonkajšiho prostredia, nakoľko obal kapsule chráni pred svetlom, vzduchom a vlhkosťou, čím sa predlžuje aj jej životnosť. Práve kvôli tomu sa do nej často plnia vitamíny, liečivé byliny, resp. kmene probiotických a prebiotických baktérií. V procese výroby sú kapsule obohatené o acidorezistentný obal - odolávajúci žalúdočným kyselinám - , čím vlastne vznikajú kapsule rozpustné v čreve. Pri výrobe obalu kapsule sa používa hlavne želatína živočíšneho pôvodu, ale existujú aj rastlinného pôvodu. Kapsule s celulóznym základom sú vhodné aj pre vegetariánov a vegánov, ich základné zložky sú výlučne rastlinného pôvodu. Kapsule s postupným uvoľňovaním stačí užívať raz denne, je zakázané ich otvoriť, alebo rozžuť.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu