head

Tajomstvo plochého brucha: banánovo-jablkovo-zázvorový kokteil

Tajomstvo plochého brucha: banánovo-jablkovo-zázvorový kokteil
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Ploché brucho

Tento kokteil, bohatý na vlákninu, vitamíny a stopové prvky, má na organizmus veľa priaznivých účinkov. Podporuje prirodzené detoxikačné procesy organizmu, vyčistí črevný systém, podporuje trávenie a pomáha odstrániť nadúvanie! Okrem toho výborne zasýti a je veľmi chutný, preto pri jeho konzumácii, a ani po nej, nebudete cítiť hlad.

Prečo je tento kokteil dobrý?

Medzi zložkami kokteilu môžete nájsť banán, ktorý je bohatý na antioxidanty  a podporuje trávenie, jablko, ktoré má na črevá čistiaci účinok a pikantný zázvor, ktorý má schopnosť naštartovať metabolizmus. Trávenie podporuje aj škorica, ktorá má okrem toho aj detoxikačné a protizápalové účinky. Mlieko a kokosová voda podporujú zdravie organizmu vďaka vysokému obsahu minerálnych látok, napríklad draslíka. Ak máte laktózovú intoleranciu, kokteil pokojne urobte s bezlaktózovým mliekom alebo sójovým mliekom!

Takto pripravte kokteil!

Očistite 1 banán, zlomte ho na polovicu, vložte so kuchynského robota, potom pridajte 1 očistené, vykôstkované, nakrájané jablko, očistený, nastrúhaný zázvor vo veľkosti malíčka a 1 plochú kávovú lyžičku škorice. Na záver dolejte 1 dl kokosovej vody a 1 dl mlieka a zmiešajte! Keď je kokteil hotový, vrch môžete posypať ešte troškou škorice. Existuje len málo takto chutných, sýtych a detoxikačných kokteilov, ktoré navyše pomôžu aj v tom, aby ploché brucho  nebolo len vzdialeným snom, či túžbou!

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu