head

Ploché brucho jednoducho: zlé zvyky, ktoré spôsobujú nadúvanie

Ploché brucho jednoducho | Odstráňme nadúvanie
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Ploché brucho

Dostávate sa do pomykova, ak náhodou vykukne Vaše brucho? Strážite si svoje stravovanie, hýbete sa, a predsa vás trápi neustále nadúvanie? Tu sú 3 zdanlivo nevinné zvyky, ktoré sú nepriateľmi plochého brucha.

Ploché brucho, presnejšie jeho dosiahnutie, je v lete pre mnohých frustrujúcou témou. Trochou pozornosti a opakovaným prehodnotením niektorých našich zvykov, môžeme už zanedlho ukázať sexi bruško!

Kapustovitá zelenina

Kapustovitá zelenina, čiže karfiol, brokolica, kapusta, ružičkový kel, kaleráb, alebo aj reďkovky, sú mimoriadne zdravé. Sú plné vitamínov a minerálnych látok, z dlhodobého hľadiska účinne podporujú chudnutie a detoxikáciu, ale u precitlivených môžu spôsobiť nadúvanie. Veďte si stravovací denník, do ktorého si zapisujte, kedy čo zjete, ale aj to, ako sa budete počas nasledujúcich hodín po zjedení daných jedál cítiť: ak Váš črevný systém zareaguje na tieto potraviny citlivo, v prípade, že ste pozvaní na slávnostnú udalosť, alebo sa jednoducho nechcete cítiť nepríjemne,  mali by ste si dať pozor na to, kedy sa táto inak zdravá zelenina dostane na Váš tanier!

Žuvanie žuvačiek

Žuvanie žuvačiek môže byť dobrým riešením, keď si chcete počas dňa po jedle osviežiť dych, ale môže spôsobiť aj nadúvanie. So žuvaním žuvačiek by sme to nemali prehnať, pretože ak po žuvačkách siahneme príliš často, počas ich žuvania sa môže do našich čriev dostať nadmerné množstvo vzduchu, čo v oblasti nášho brucha spôsobí nepríjemný pocit napnutia a môže viesť k nadúvaniu. V niektorých prípadoch je lepšie, ak na osvieženie dychu vyskúšame prírodné metódy: vynikajúcou alternatívou je, ak budeme po jedle prežúvať petržlenovú vňať, ktorá je zdravá a zároveň nespôsobuje nadúvanie.

Mliečne výrobky

Medzi typické príznaky intolerancie laktózy patria bolesť brucha, hnačka,  tiež nadúvanie, preto je najväčším nepriateľom plochého brucha práve laktóza. Ak sa už istý čas vyhýbate strukovinám, pravidelne sa pohybujete, a aj vyprázdňovanie je pravidelnou súčasťou Vašej dennej rutiny, a napriek tomu Vaše brucho stále nie je ploché, potom je najvyšší čas prehodnotiť svoje stravovacie návyky. Možno ani neviete, že máte intoleranciu laktózy, preto okrem toho, že sa necháte vyšetriť, veďte si stravovací denník a sledujte reakcie svojho organizmu. Je možné, že v ceste plochého brucha stojí laktóza!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu