head

Pozitívne účinky aerobiku.

Pozitívne účinky aerobiku.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Ploché brucho

O aerobiku je známe, že patrí medzi tzv. kardio cvičenia, t. j. cvičenia posilňujúce srdce. Vzhľadom na túto jeho vlastnosť má aj početné pozitívne účinky na náš organizmus. Už po prvých cvičeniach sa evidentne zlepší náš celkový fyzický a psychický stav, zníži sa pulz a zlepší sa výdrž. Výsledkom cvičenia sa zlepší aj naša fyzická výkonnosť, pričom však nie je zanedbateľné ani ubúdanie váhy, resp. zníženie rizika vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

Aerobik má mimoriadne pozitívne fyziologické účinky na srdce, cievny systém a pľúca. Odbornými lekárskymi vyjadreniami bolo dokázané, že pri tomto druhu cvičenia dochádza k zväčšeniu ľavej komory srdca, resp. súbežne dochádza aj k zhrubnutiu stien komôr, čo prispieva k predĺženiu životnosti srdca. Za 1 hodinu cvičenia aerobiku sa spáli cca. 600 kalórií (pri tepe 120-160). Tento počet je vyšší ako počet kalórií spálených za rovnaký čas pri ktoromkoľvek loptovom športe.

Keďže je aerobik dosť náročný, je vhodné začať kratším tréningom, alebo sa pred cvičením poradiť so svojim lekárom.


Nezabúdajte, športovanie je zdravé!

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu