head

5 liečivých rastlín proti parazitom!

Toto sú najlepšie liečivé rastliny proti parazitom!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Parazity a červy

Podráždenosť, neustály pocit únavy, hnačka? Tieto liečivé rastliny sú proti parazitom  najúčinnejšie!

Darmo sa stravujete vhodne a užívate vitamíny, predsa sa necítite byť zdraví? Príčinou môže byť parazitárna infekcia : ustavičná únava, tráviace poruchy, podráždenosť a kožné problémy môžu signalizovať prítomnosť parazitov. Parazity vysajú z potravy vzácne vitamíny a živiny, preto si ich organizmus, aby si ich doplnil, žiada stále viac, ale výsledkom budú iba prázdne kalórie. Parazity sa do nášho organizmu dostanú spravidla infikovanou potravou, neumytým ovocím, ale ich nosičmi môžu byť aj domáci miláčikovia, ktorí ich potom môžu šíriť.

Ako sa môžeme zbaviť parazitov?

Je dôležité, aby sme venovali zvýšenú pozornosť už aj prevencii, a aby sme dôkladne očistili ovocie a zeleninu, umývali si ruky pred jedlom alebo dotykom pier, či očí. Ak sa už parazity v našom organizme usadia, použime silu liečivých rastlín a detoxikácie!

Proti parazitom môžeme urobiť veľa aj tým, ak od nich odoberieme ich hlavné živiny -  cukor a sacharidy, čiže ak ich množstvo na určitý čas obmedzíme na minimum. Detoxikujme, očistime si hrubé črevo od nahromadených usadenín, pretože ak je črevný trakt zdravý, parazity majú menšiu šancu usadiť sa.

Liečivé rastliny proti parazitom

Výťažok z grapefruitových semienok je prirodzeným antibiotikom prírody, pričom chráni aj črevnú flóru a môže byť veľkou pomocou aj proti parazitom. Kyslé potraviny, akými sú napríklad kyslá kapusta, kombucha, alebo jablčný ocot vďaka obsahu baktérií mliečneho kvasenia parazity nešetria a prispievajú k zachovaniu rovnováhy črevnej flóry. Čistiaci zázvor, kokosový olej posilňujúci imunitný systém, probiotické doplnky výživy, denne 1 strúčik surového cesnaku so schopnosťou čistiť krv a konzumácia 1 cibule tiež prispejú k odstráneniu parazitov!

Proti parazitom môžu byť dobrým riešením aj oregano a klinčeky: z nich vyrobených esenciálnych olejov nakvapkajme 2-3 kvapky do pohára vody, pridajme čerstvo lisovanú citrónovú šťavu a pomaly vypime! Proti príživníkom je účinný aj aníz, oman pravý, krušina, taktiež orech čierny, borievka obyčajná, dezinfekčný koreň horca a tinktúra z listov papáje.

Zdroj:

https://www.huffingtonpost.com/leo-galland-md/intestinal-parasites_b_804516.html

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu