head

Parazity: nemí zabijaci.

Parazity: nemí zabijaci.
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Parazity a červy

Je ťažké vyrovnať sa s myšlienkou, ktorá je však dokázaným faktom, ale: existuje až niekoľko stoviek takých parazitov, ktorí sú schopní udomácniť sa v tráviacom systéme človeka. Parazity môžeme rozdeliť do dvoch skupín: na hlísty a pásomnice, jedno je však isté. Ani jeden z nich nemá na organizmus pozitívne účinky.

 

Svetoznáma uznávaná doktorka Hulda Regehr Clarková, ktorá zomrela v roku 2009 uskutočnila mnoho vedeckých výskumov ohľadom parazitov žijúcich v žalúdku a tiež ohľadom škôd, ktoré svojou prítomnosťou v ňom zapríčiňujú. Nakoľko sa približne 80% imunitného systému nachádza práve v tráviacom systéme, presnejšie v črevnej flóre, pôsobením týchto parazitov sa obranyschopnosť organizmu znižuje: stávame sa náchylnejšími na rôzne choroby, okrem toho sa tiež predlžuje aj doba ich liečenia. Existuje však ešte aj oveľa horšia správa: prevažná väčšina dospelých parazitov produkuje tzv. ortofosfotyrozín. Táto chemická látka prispieva k vzniku nádorových ochorení.

 

Z čoho všetkého sa môžete nakaziť parazitmi?

Odpoveď na túto otázku je dosť znepokojujúca: skoro zo všetkého!  Bez vymenovania kompletného zoznamu musíme spomenúť medzi potenciálnymi zdrojmi nákazy pitnú vodu, nesprávne umyté ovocie či zeleninu, nedostatočne tepelne upravené jedlá živočíšneho pôvodu resp. domáce zvieratá. Riziko nákazy zvyšujú aj rôzne chemikálie, lieky a antibiotiká. Bohužiaľ si nemôžeme byť stopercentne istí, či sa v našom organizme nenachádza nejaký parazit, preto sa z času na čas odporúča vykonať antiparazitnú resp. detoxikačnú kúru!

 

Antiparazitný výživový doplnok Parasic pomáha odstrániť škodlivé parazity, medzi nimi črevné parazity a ich vajíčka z hrubého čreva a z ostatných častí organizmu. Špeciálnu kombináciu niektorých liečivých rastlín sa už tisícročia úspešne používajú pri ničení a odstránení parazitov. Parasic je účinnou kombináciou 17 rastlín vynikajúcej kvality, ktoré sa tradične používali na odstránenie parazitov, ich vajíčok a vyliahnutých lariev z organizmu. Je účinný a zároveň bezpečný, nezaťažuje dospelý organizmus.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu