head

Toto sú príznaky parazitárnej infekcie!

Príznaky parazitárnej infekcie|Na toto si dajte pozor!
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Parazity a červy

Príznaky parazitárnej  infekcie môžu byť počnúc hnačkou, cez alergiu, kožné problémy a poruchy spánku rôzne. Spoznajte varovné signály! V závislosti od toho, či ide o vonkajšiu, alebo vnútornú parazitárnu infekciu, môžu byť príznaky odlišné. Vonkajšie parazity napádajú podkožné vrstvy, parazity žijúce v našich črevách zase majú škodlivý vplyv na celý náš organizmus.

Príznaky vnútornej parazitárnej infekcie

V našom organizme - v črevnom trakte, svaloch, v očiach a mozgu - žijúce parazity sú schopné dlho sa schovávať, ich prítomnosť môže byť neskôr sprevádzaná bolestivými, nepríjemnými a vážnymi príznakmi. Parazity  sú také organizmy, ktoré môžu mať mikroskopickú veľkosť, ale môžu narásť aj do dĺžky jedného metra a priživujú sa v našom organizme.

Poznáme približne sto druhov pásomníc, machovcov a jednobunkových parazitov, ktoré sa do nášho organizmu dostanú väčšinou infikovanou potravou a vodou, bravčovým mäsom. Ich rozmnožovanie podporuje životný štýl plný chemikálií a antibiotík.

Príznakmi vnútornej parazitárnej infekcie môžu byť únava, chronická vyčerpanosť, poruchy koncentrácie, poruchy spánku, alergia ale aj celkový pocit nepohody. Pečeň vykonáva detoxikáciu okolo 2-3 hodiny nadránom, a ak máme parazitárnu infekciu, môžeme sa o tomto čase budiť. Mali by sme si všimnúť aj podráždenosť bez vážneho dôvodu, pretože môže byť spôsobená konečným produktom metabolizmu parazitov, ktorý je plný toxických látok.  Varovným signálom môže byť aj oslabenie imunitného systému, ekzém, ale aj bolesti kĺbov môžu naznačovať parazitárnu infekciu.

Aj zápal čreva môže naznačovať prítomnosť parazitov: parazity môžu dráždiť stenu črevného traktu, môžu prispieť ku vzniku zápalu, brániť vstrebávaniu živín a môžu spôsobiť tráviace problémy, hnačku, nadúvanie, alebo zápchu. Aj priberanie, alebo naopak,  bezdôvodné chudnutie môžu naznačovať parazity!

Príznaky vonkajšej parazitárnej infekcie

Svrbenie pokožky hlavy, vyrážky, neustále škrabanie sa – toto môžu byť aj príznaky vonkajšej parazitárnej infekcie. Vši, ktoré sa usadia na vlasovej časti hlavy, za ušami alebo na krku, spôsobujú neustávajúce svrbenie, pretože tieto parazity sú ustavične v pohybe. Kvôli svrbeniu sa pokožka poškodí, ktorá sa potom ďalej infikuje. Preto je veľmi dôležité, aby sme čím skôr začali liečbu špeciálnym šampónom a hrebeňom z lekárne, ktoré zničia nielen vyvinuté vši, ale aj ich vajíčka, hnidy.

Vonkajším parazitom je aj blcha, ktorej uštipnutie môže spôsobiť infekcie a aj začervenanie pokožky. Predíďme nepríjemnostiam. Ak žije náš domáci miláčik s nami v byte, často vysávajme a, samozrejme, postarajme sa o ochranu proti blchám. Na uštipnutie blchou používajme krémy, ktoré vieme kúpiť v lekárni!

Medzi príznaky parazitárnej infekcie spôsobenej zákožkou svrabovou (svrab) patrí viac týždňov silne svrbiaca pokožka a drobné, červené vyrážky v tvare cestičiek, kde si svrab nakládol svoje vajíčka. Infekcia svrabom je silne a ľahko prenosná, stačí, ak sa povrchy pokožky na krátku dobu navzájom dotýkajú, ale môžeme sa nakaziť aj z uteráka, šiat a posteľnej bielizne. Vyrážky sa objavujú typicky v záhyboch, medzi prstami, v kolennom záhybe, na lakti a v oblasti genitálií. Infekcie sa môžeme zbaviť špeciálnym roztokom na zmývanie svrabu, okrem toho je potrebné prať na vysokej teplote posteľnú bielizeň, uteráky, matrac zase nechajme 3 dni nedotknutý, nakoľko za túto dobu sa roztoče zničia.

Zdroj:

https://www.webmd.com/a-to-z-guides/paragonimiasis#1

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu