head

3 jednoduché tipy proti zlému dychu

3 jednoduché tipy proti zlému dychu
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nepríjemný zápach z úst

Zlý dych môže mať niekoľko príčin, počnúc zlými zubami, cez paradentózu až po zlé fungovanie tráviacej sústavy. Či už to vyvolala genetická predispozícia, či životný štýl, 3 rady uvedené nižšie môžu byť užitočné pre každého, kto sa chce zlého dychu zbaviť.

Dbajte o svoj životný štýl!

Významnú rolu pri vzniku nepríjemného dychu a zubného kazu zohrávajú sladké, cukrové jedlá, nápoje vydávajúce sa za 100 % ovocné šťavy, čo sú skôr zásobárňou cukru, sýtené nápoje. Nie je žiadnou novinkou ani to, že fajčenie je zdraviu škodlivé, no aj pri zápachu z úst má aktívnu úlohu, ktorá v spojení so stresujúcim životným štýlom vedie k zlému dychu priamou cestou.

Dopĺňajte si vápnik!

Nech už za zlým dychom stoja pokazené zuby alebo zápal ďasien, dohliadnime na prísun potrebného množstva vápnika. Už príjmom 500 miligramov vápnika denne môžeme pre zdravie svojich úst spraviť veľa. Potrebu vápnika môžeme prirodzeným spôsobom dopĺňať do organizmu konzumáciou mandlí, brokolice a mliečnych výrobkov, na túto minerálnu látku je bohatá každá z týchto potravín. Navyše, aj jedenie nerozpustiteľných  vláknin – ako sú brokolica a mrkva – pomáha odstrániť z našich zubov povlak. Vyžadujú totiž dôkladnejšie prežúvanie  a udržujú v dobrej kondícii aj naše ďasná.

Pite zelený čaj!

Vďaka silným antioxidačným   účinkom má zelený čaj množstvo predností, popri ostatných je pitie tohto čaju výborným prostriedkom proti zlému dychu.  Môže nám pomôcť pri predchádzaní zápachu z úst, ale aj pri jeho zmiernení, keďže účinné látky nachádzajúce sa v tomto čaji zabránia priľnutiu baktérií k zubnej sklovine. Tie sú hlavnou príčinou zapáchania z úst a zubných kazov.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu