head

5 argumentov v prospech rasce – Prečo by sme ju mali konzumovať pravidelne?

 5 argumentov v prospech rasce – Prečo by sme ju mali konzumovať pravidelne?
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Nadúvanie

Len zopár z blahodarných účinkov rasce – podporuje trávenie, zmierňuje zápal, je účinná proti kŕčom. Pozrime sa, prečo je dobré priateliť sa s rascou!

Rasca je v severnej Afrike a na Ďalekom východe veľmi populárnou koreninou. Pre svoju charakteristickú vôňu z nej stačí málo, ale ak spoznáme jej zdraviu prospešné vlastnosti, určite ju nezabudneme konzumovať na týždennom poriadku!

Bohatá na vitamíny

Rascu sa oplatí mať na poličkách svojej kuchyne nielen pre jej charakteristickú chuť, ale aj preto, lebo jej účinky na zdravie nie sú nezanedbateľné. Obsahuje cenné stopové prvky, minerálne látky a vitamíny, napríklad vitamíny A, B, E a vitamín C, vápnik, draslík, zinok, horčík, mangán, železo a meď.

Podporuje trávenie

Rasca je dokonalým riešením na rôzne tráviace problémy, pretože je jednou z najúčinnejších korenín na podporu trávenia a zmiernenie kŕčov. Ak nás trápi bolesť brucha, alebo hnačka , a ani naše trávenie nie je práve najrýchlejšie, potom nám môže pomôcť rasca. Je účinným liekom aj proti nadúvaniu. Ak je nepríjemný pocit napätia v bruchu u nás už na dennom poriadku, rascu určite vyskúšajme! Pri príprave všetkých svojich jedál používajme rascu, alebo si uvarme rascový čaj a popíjajme ho! Ku 2 dl vody pridajme ½ kávovej lyžičky rasce a nechajme vylúhovať 10 minút. Potom sceďme a vypime!

Pomáha pri chudnutí

Ak by sme sa chceli zbaviť niekoľkých nadbytočných kilogramov, alebo ak práve absolvujeme detoxikačnú kúru, smelo si na pomoc zavolajme rascu. Táto korenina pomáha nabudiť látkovú výmenu, ale tiež znižuje chuť na sladké, čo je počas diéty veľmi dôležitým aspektom. Rascou si ochuťme svoje šaláty, alebo ju vmiešajme do bieleho jogurtu a zjedzme!

Povzbudzuje myseľ

Rasca môže byť dobrým riešením aj v prípade, že sa cítime byť unavený a preťažený. Rasca podporuje činnosť mozgu, stimuluje krvný obeh, preto sa jej pomocou ľahšie popasujeme s každodennými problémami. Popri tom všetkom je dôležité vedieť aj to, že po namáhavom a únavnom dni nám môže čaj z rasce dopomôcť k pokojnejšiemu odpočinku.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Rasca má priaznivý vplyv aj na priebeh cukrovky. Ak cukrovkári zavedú rascu do svojho denného jedálneho lístka, prispejú tým k prirodzenej regulácii hladiny cukru v krvi. Rasca samozrejme lieky nenahradí, ale jej zdraviu prospešné vlastnosti aj tak pocítime.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu