head

Letná diéta: 3 druhy tukožrútskeho, detoxikačného ovocia

Letná diéta pomocou tukožrútskeho ovocia
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Dieta-Chudnutie

Ak sa chcete zbaviť pár prebytočných kilogramov, potom sa s trochou pozornosti môžete celkom rýchlo rozlúčiť s nežiaducimi tukovými vankúšikmi, a do svojho šatníka môžete nakúpiť o jedno číslo menšie nové šaty. Toto ovocie môže prispieť k úspechu letnej diéty!

Letná diéta je v horúcom teple účinnejšia: nemáme až takú chuť do jedla ako počas chladnejších dní, preto ak si dobre preberieme, čo si položíme na svoje tanier, svoj cieľ môžeme dosiahnuť ľahšie a rýchlejšie!

Slivky na čistenie čriev

Slivky vďaka vysokému obsahu vlákniny účinne podporujú trávenie, čistia črevá, preto sú v letnej diéte kľúčovou potravinou. Toto ovocie je výborným detoxikantom  a čističom krvi, je bohaté na vitamín B, podporuje zdravú mozgovú činnosť a činnosť nervového systému, preto môžeme vďaka nemu nielen schudnúť, ale ľahšie zvládneme aj stres, ktorý sa často objavuje počas diéty. Mali by ste vedieť, že slivky je možné zaradiť aj do jedálneho lístka pacientov s ochorením pečene!

Čučoriedky na detoxikáciu

Čučoriedky sú silným detoxikantom a pozitívne vplývajú na zdravie nášho mozgu. Preto je dobré, ak sa často dostanú na náš stôl nielen počas letnej diéty, ale aj mimo nej. Pomáhajú zbaviť sa nahromadených toxických látok, ktoré bránia aj chudnutiu a môžu byť na príčine vzniku ochorení, pričom sú bohaté na železo, vápnik, draslík, mangán, horčík, zinok a fosfor, čiže sú dokonalým zdrojom stopových prvkov.

Marhule na podporu látkovej výmeny

Marhule, podobne ako slivky, sú dokonalým zdrojom vlákniny, vynikajúco detoxikujú a dezinfikujú, okrem toho majú výborný močopudný účinok, navyše nekompromisne nabudia látkovú výmenu. Táto dokonalá súčasť úspešnej letnej diéty pomáha odbúrať tuky a je bohatá na vitamíny A, B a C, beta - karotén, draslík, vápnik, fosfor a síru. Na to si však dajme pozor, aby sme tesne po konzumácii marhúľ nepili vodu, lebo môžu spôsobiť bolesť brucha.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu