head

Uhorka: dokonalý detoxikačný a hydratačný účinok

Uhorka:  dokonalý detoxikačný a hydratačný účinok
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia

Jeden z najlacnejších a najúčinnejších hydratačných prostriedkov: vďaka vysokému podielu vody dokáže zabezpečiť jej dostatočné množstvo v organizme a dokonale ho tak prečistí.

 

 

 

 

1. Na popáleniny

 

Je účinná pri vonkajšom i vnútornom použití: ak trpíte pálením záhy, zjedzte trocha uhorky, a príznaky pálenia čoskoro zmiznú.  Využíva sa pri úpale, pri použití na podráždenú pokožku má rovnaké účinky ako aloa pravá, po priložení zopár plátkov pokožku dokonale osvieži.

 

2. Na detoxikáciu

 

Keďže jej obsah tvorí z 90 % voda, dokonale prečisťuje organizmus, čím ho dokáže zbaviť škodlivých toxínov. Jej pravidelnou konzumáciou sa dajú liečiť aj obličkové kamene, pretože udržuje v organizme nízku hladinu kyseliny močovej a je vynikajúca aj pri zápche. Neodporúča sa pacientom trpiacim na choroby žlčníka a pri zápaloch črevného traktu!

 

3. Proti rakovine

 

Znižuje riziko vzniku rakoviny prsníkov, prostaty, maternice a rakoviny vaječníkov zásluhou obsahu látok, ako sú pinoresinoly, lariciresinoly a sekoizolariciresinoly.

 

4. Pri nedostatku vitamínov a minerálov

 

Vďaka obsahu vitamínov B a C účinne posilňuje imunitný systém, zásluhou vysokého podielu draslíka a horčíka reguluje krvný tlak. Šupka uhoriek je bohatá na vitamíny, ak však nepochádza z vašej záhrady, príp. z bioobchodu, vhodnejšie je šupku pred konzumáciou odstrániť  pre možný výskyt chemikálií.

 

5. Proti cukrovke a vysokej hladine cholesterolu

 

Uhorka obsahuje hormóny potrebné na produkciu inzulínu tvoriaceho sa v bunkách pankreasu, aj preto je výborným priateľom pre ľudí trpiacich cukrovkou. Hladinu cholesterolu znižuje vďaka sterolom v nej obsiahnutých.

 

6. Na liečbu dny a zápalov kĺbov

 

Vďaka obsahu oxidu kremičitého posilňuje väzivové tkanivá. Pri liečbe dny a chorobách kĺbov ju možno zmiešať s mrkvovou šťavou, dokáže tak znížiť hladinu kyseliny močovej v organizme a zároveň zmierňovať bolesť.

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu