head

Cítite ustavičnú únavu? Detoxikujte!

Detoxikáciou sa zbavíme únavy
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia

Únavu možno ľahko pripísať nevyspatosti, pritom existuje omnoho očividnejšia príčina, ktorá produkuje rovnaké príznaky. Pozrime sa, aké podozrenie je, keď neustále cítime, že sme bez energie!
Keď je únava už dlhší čas súčasťou našich všedných dní, je čas zamyslieť sa nad tým, čo ju spôsobuje. Keď sa nám zdá, že s naším zdravím je všetko v poriadku, t.j. žiadne vyšetrenie nepreukázalo chudokrnosť, nedostatočnú činnosť štítnej žľazy, cukrovku, ochorenie obličiek, alebo problémy vo funkcii pečene, potom na liečenie únavy nie je potrebná iná liečba, iba účinná detoxikácia a čistenie čriev.

Neviditeľní nepriatelia

Ste ustavične unavení a zmorení, trpíte tráviacimi ťažkosťami? Ľahko sa môže stať, že máte parazity. Keď sa parazity usadia v hrubom čreve, čiastočne odsajú od nás hodnotné živiny, ako aj zabraňujú ich vstrebávaniu, ale prispievajú aj k premnoženiu sa škodlivých baktérií, ktoré vedú k narušeniu črevnej flóry. Na prítomnosť parazitov upozorňuje neustále riedka stolica, chronická zápcha, chudnutie, zažívacie ťažkosti, nadúvanie, toxíny v stolici, ktoré pôsobia negatívne na pôsobenie nervovej sústavy - kvôli tomu neustále napäté nervy, výbuchy zlosti, dekoncentrácia a poruchy pozornosti, ďalej bolesti hlavy a migréna.
Myslime aj na to, že únavu bez konca môžu spôsobiť aj jedy nahromadené v našom organizme. Najmä vtedy, ak sa k tomu pridruží aj bolesť hlavy, nadúvanie, bolesti kĺbov, únava a depresia.  Toxíny, odpadové látky a škodlivé mikroorganizmy spôsobujú stále vážnejšie potiaže, medzi inými narúšajú látkovú výmenu, ich pôsobením môže vzniknúť aj dyspepsia (zlé trávenie).

Existuje riešenie

Pravidelne vykonaná detoxikačná kúra priaznivo vplýva na našu tráviacu sústavu, jej pomocou sa napraví rovnováha črevnej flóry, ako aj funkcia pečene zabezpečujúca detoxikáciu. Po detoxikačnej kúre sa lepšie vstrebávajú živiny do hrubého čreva, čím sa zabráni aj nadúvaniu a nepríjemnej tvorbe plynov. Nejde však iba o vyriešenie telesných ťažkostí, aj naše problémy mentálneho charakteru môžu byť detoxikáciou odstránené. Ľudia, ktorí vykonali detoxikáciu, hovoria o tom, že sa cítia byť plní energie, zlepšila sa im nálada, a kvôli posilnenej imunite sa im choroby vyhýbajú.

 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu