head

Zlaté pravidlá detoxikácie: tus ú najdôležitejšie!

Detoxikácia: aké má blahodarné účinky?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Detoxikácia

Vplyvom uponáhľaného životného štýlu a nesprávnej životosprávy sa v tele nahromadia toxické látky, ktoré môžu zhoršiť kvalitu života, môžu vplývať na náš zdravotný stav, ale aj na našu náladu. Takto si zoberme kontrolu nad svojím životom do vlastných rúk pomocou detoxikácie!

Detoxikácia  môže pomôcť pri zachovaní zdravia, posilnení imunitného systému a pri dosiahnutí vyrovnanej psychickej pohody, avšak nie je jedno, ako detoxikujeme! Na toto si dajme pozor!

Prečo je detoxikácia dôležitá?

V prípade, že si nedávame pozor na stravovanie a konzumujeme jedlá a nápoje preplnené umelými prísadami, farbivami, náš organizmus na naplní toxínmi, ktorých väčšia časť sa môže usadiť v pečeni. Medzi toxickými látkami sú také, ktoré sa rozpúšťajú vo vode a vylučujú sa obličkami, pokožkou a pľúcamni a také, ktoré sa vo vode nerozpúšťajú a z organizmu sa vylučujú prostredníctvom pečene – ak nemáme pečeň zaťaženú a náš organizmus funguje optimálne.

Keď sa však prirodzené detoxikačné procesy organizmu narušia, bránime pečeni v tom, aby mohla svoju detoxikačnú činnosť vykonávať primerane. Svoju pečeň si ešte viac zaťažíme konzumáciou alkoholu, taktiež mastných a korenistých jedál, práve preto je v období detoxikácie mimoriadne dôležité, aby sme dbali na správnu výživu.

Organizmus preplnený toxickými látkami môže prítomnosť toxínov naznačiť rôznymi spôsobmi: opakujúca sa bolesť hlavy, črevné problémy, tiež častá únava  a slabosť môžu upozorniť na to, že je čas na detoxikáciu.

Správna detoxikácia

Čerstvá zelenina, ovocie, klíčky, čerstvo lisované ovocné šťavy, zelená pšeničná tráva, vláknina, a bylinkové čaje môžu pri detoxikácii pečene účinne pomôcť. Pestrec mariánsky, žihľava, púpava, zelený čaj a výživové doplnky s ich obsahom a detoxikačné čaje, sú dokonalým detoxikantom a účinne podporujú stravu na ochranu pečene, a tiež vylúčenie toxických látok.

Počas detoxikácie okrem životosprávy musíme dbať aj na príjem tekutín, aby sme svoj organizmus “premyli”, a aby sa mohli usadeniny vylúčiť. Po detoxikácii sa môže posilniť nie len náš črevný systém, ale aj imunitný system, aknózna pleť bude menej problematická a brucho plochšie.

V prípade cukrovky, srdcových ochorení a psychiatrickej liečby v každom prípade konzultujme so svojím lekárom pred začatím detoxikácie doma!

Zdroj:

http://blogs.webmd.com/food-and-nutrition/2015/03/do-you-need-a-detox-diet.html

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu