head

5 argumentov v prospech žltého hrachu

Žltý hrach, mnohostranná strukovina - 5 dôvodov, prečo by sme ho mali konzumovať
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Chutný, podporuje trávenie a je dostupný takmer všade. Žltý hrach je dobré pravidelne konzumovať nielen pre jeho chuť, ale aj pre jeho zdraviu prospešné vlastnosti!

Žltý hrach, inak nazývaný aj sušený hrach, je v skutočnosti zelený hrach očistený od šupky. Má veľa blahodarných účinkov a môže byť plnohodnotnou súčasťou našej kuchyne.

Posilnenie imunity

Žltý hrach si vieme zaobstarať jednoducho a lacno. Má dlhú trvanlivosť, obsahuje veľa rôznych stopových prvkov, vitamínov, bielkovín a minerálnych látok. Vďaka tomu prospieva nielen našej peňaženke, ale aj naše zdravie a imunitný systém sa potešia, ak ho zaradíme do svojho jedálneho lístka.

Uvoľnenie napätia

Konzumácia žltého hrachu priaznivo vplýva na naše nervy, pretože je bohatý na vitamín B  a horčík. Táto zelenina je akýmsi prírodným sedatívom, preto ak prežívame zaťažujúce, stresujúce obdobie, alebo sme vystavený nadmernej fyzickej alebo psychickej záťaži, jedzme žltý hrach! Môžeme si z neho uvariť polievku, prívarok, alebo si ním obohatiť šaláty.

Zníženie krvného tlaku

Nakoľko je žltý hrach bohatý na draslík, prirodzene a účinne znižuje krvný tlak. Navyše tryptofán, ktorý obsahuje,  prináša pokojný spánok, preto môže byť táto zelenina riešením aj na porucha spánku. Okrem toho zelený hrach môže zmierniť aj prejavy začínajúcej depresie .

Detoxikácia

Žltý hrach je výborným prirodzeným detoxikantom , preto môže byť osožný aj počas detoxikačnej kúry. Podporuje čistiace procesy a prináša úľavu pre organizmus preplnený  umelými prídavnými látkami, stabilizátormi chuti, farbivami a toxínmi. Žltý hrach zlepšuje trávenie a prispieva k zachovaniu zdravej látkovej výmeny.

Obdobie tehotenstva

Žltý hrach je dobré konzumovať aj počas tehotenstva, nakoľko prospieva nielen budúcej mamičke, ale aj organizmu bábätka. Žltý hrach prispieva k zdravému rastu a vývoju chrbtice, nášho základného a hlavného piliera.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu