head

10 dňová detoxikačná kúra

Účinok 10 dňovej detoxikačnej kúry
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Aby bola detoxikačná kúra  úspešná, dajte si pozor na toto!

Detoxikácia  je prirodzeným procesom nášho organizmu. Umelé prídavné látky, farbivá a zvýrazňovače chuti, ktoré sa nachádzajú v potravinách, tiež vplyvy vonkajšieho prostredia a stresujúci životný štýl, znamenajú pre náš organizmus zvýšenú záťaž, preto je dobré z času na čas pomôcť očiste nášho črevného taktu a pečene. Počas 10 dňovej detoxikačnej kúry je dobré mať na zreteli nasledovné!

Dopĺňajte si tekutiny!

Dopĺňanie je tekutín je dôležité nielen počas detoxikačnej kúry, avšak počas detoxikácie mu musíme venovať zvýšenú pozornosť. Náš organizmus potrebuje denne 2,5-3 litre tekutín. Môžeme si ju doplniť vo forme čistej, neperlivej minerálnej vody, čerstvo lisovanej ovocnej šťavy bohatej na vlákninu, zeleninovou šťavou, ktorá je bohatá na vitamíny a minerálne látky, zeleným čajom bohatým na antioxidanty  a bylinkovými čajmi.

Jedzte čisto!

Ani počas 10 dňovej detoxikačnej kúry nemusíte hladovať, je však veľmi dôležité, aby ste si dobre vyberali, akými potravinami vyživujete svoje telo. V tomto období sa podľa možnosti vyhnite konzumácii mäsa. Polotovary a konzervované potraviny zase patria na zoznam zakázaných, pretože obsahujú obrovské množstvo toxínov a umelých prídavných látok, ktoré bránia účinnej detoxikácii. Počas očisty si vyberte čerstvé suroviny bohaté na vlákninu, zeleninu zelenej farby s alkalizujúcim účinkom, akými sú napríklad brokolica, ktorá podporuje trávenie, špenát, ktorý je bohatý na železo, alebo močopudné uhorky. Spomedzi ovocia sú dokonalou voľbou grapefruit bohatý na vitamín C a jablká, ktoré čistia črevá a nebudete sa musieť obávať ani zápchy.

Nahraďte cukor a bielu múku!

Počas detoxikácie buďte v strehu a vyhýbajte sa skrytým cukrom! Ovocné jogurty, mäsové a pekárenské výrobky, a tiež sýtené nealkoholické nápoje, vo veľkom množstve obsahujú  cukor. Namiesto nich si radšej vyberte prírodné jogurty so živou kultúrou, ktoré podporujú črevnú flóru, chlieb z ražnej, pohánkovej múky a čerstvo lisované ovocné šťavy

Je dôležité, aby sme počas 10 dňovej detoxikácie jedli denne 5-6 krát malé porcie, a hlavne vždy za pokojných podmienok. Počas očisty okrem konzumácie mäsa znížme aj príjem mliečnych výrobkov, do rannej kávy nalejme prírodné rastlinné mlieko, mandľové mlieko!


Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/detox-diets-cleansing-body#1

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu