head

Cícer, lahôdka, ktorá posilňuje kosti, podporuje trávenie a detoxikuje

Detoxikačný účinok cíceru
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Cícer  nie je iba základnou surovinou na prípravu chutného krému, ale zároveň aj zeleninou bohatou na cenné živiny, minerálne látky. Prospieva nášmu tráveniu, posilňuje kosti a je plný vitamínov!

Cícer, ktorý je v oblasti Stredozemného mora známy ako fazuľa garbanzo, je najpopulárnejším základom španielskej, talianskej, portugalskej, gréckej, indickej a arabskej kuchyne, ale za spomenutie stojí aj jeho účinok na naše zdravie.

Pre toto jedzte cícer!

Cícer, ktorý je bohatý na vlákninu, priaznivo pôsobí na metabolizmus cukrov, čo je preto dôležité, lebo zdravá strava  bohatá na vlákninu znižuje hladinu cukru v krvi. Vďaka obsahu selénu je cícer mimoriadne vhodný na čistenie pečene, jej posilnenie, podporuje detoxikáciu, ale je dobrý aj na zmiernenie zápalov.

Cícer je okrem toho výborným posilňovačom kostí, pomáha zachovať ideálnu hustotu kostí a podporuje ich tvorbu. Táto zelenina je bohatá na draslík, vápnik, fosfát, mangán, zinok, železo, ale bohato obsahuje ja vitamíny A, B, C , a vitamín K, čo môže zabrániť lámaniu kostí v starobe.

Keď budeme cícer konzumovať pravidelne, ani zápcha už nebude viac problémom a zlepší sa aj naše trávenie. Donúti nahromadené usadeniny k odchodu, a už ani ploché brucho nebude viac iba vzdialeným snom. Pocit sýtosti, ktorý spôsobuje, môže trvať dlhšie, preto je cícer výborný aj počas diéty, chudnutia.

Cícer má preto miesto na stole každého, kto miluje kulinárske zážitky, ale aj toho, kto sa stará o svoje zdravie! Túto zeleninu môžete konzumovať dusenú ako prílohu, zamiešanú do šalátov, alebo rozmixovanú v podobe kaše, ako chutný humus, vo všetkých formách Vášmu organizmu mimoriadne prospeje!

Zdroj:

https://www.webmd.com/diet/news/20160330/beans-chickpeas-may-help-with-weight-loss-study

 

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu