head

Pestrec mariánsky: kráľ detoxikácie

Liečivé účinky pestreca mariánskeho | Detoxikácia prirodzene
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Detoxikácia doma

Pestrec mariánsky dokonale čistí pečeň, napravuje trávenie, a môže nám pomôcť aj v boji proti akné! Pestreca mariánskeho, ktorý sa skromne skrýva so svojimi fialovými kvetmi a je veľmi vzácny, môžeme nájsť takmer na všetkých svahoch a jarkoch. Táto rastlina je jedným z najúčinnejších ochrancov nášho zdravia, navyše sa postará aj o to, aby bola naša pleť svieža a žiarivá.

Silymarín, výnimočne vzácna účinná látka

Pestrec mariánsky má vďaka obsahu silymarínu silné antioxidačné a protizápalové účinky. Pomocou flavonoidu, nazývaného silymarín, môžete aj účinnejšie schudnúť, pretože podporuje činnosť pečene, a tým sa ľahšie odbúrajú aj tuky.

Napravuje trávenie

Pestrec mariánsky zlepšuje činnosť žlčníka, a vďaka miernemu laxatívnemu účinku napravuje aj pohyblivosť čriev. Ak do svojho jedálneho lístka popri zelenine a ovocí s vysokým obsahom vlákniny zaradíme aj pestrec mariánsky, naše trávenie môže byť zdravšie a klesne aj riziko zápchy.

Proti žlčníkovým kameňom

Na prevenciu vzniku žlčníkových kameňov, ale aj ako podporná liečba, je pestrec mariánsky vynikajúcim prírodným riešením. Ak budeme túto všestrannú liečivú rastlinu konzumovať pravidelne, môže sa znížiť aj hladina cholesterolu v žlčníku.

Chráni a čistí pečeň

Pestrec mariánsky je po celom svete známy svojimi schopnosťami chrániť a liečiť pečeň. Vďaka silnej a účinnej  schopnosti čistiť pečeň  je dokonalou voľbou aj počas detoxikácie doma, či už samotná rastlina, alebo doplnok stravy s obsahom pestreca mariánskeho.

Skrášľuje pleť

Pestrec mariánsky môže byť výborným liekom aj proti rôznym kožným problémom, vyrážkam, ekzému a začervenaniu pokožky (erytrém). Môže byť účinný aj proti akné, pretože rastlina, ktorá podporuje detoxikáciu pečene, pomáha z organizmu odstrániť toxíny, stimuluje krvný obeh, čím sa môže odstrániť aj nepríjemné akné. Upokojuje, hydratuje pokožku, objavil ho aj kozmetický priemysel, preto je obľúbenou zložkou hydratačných krémov.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu