head

7 dôvodov pre banány

7 dôvodov pre banány
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Črevné problémy

Stimulujú vášeň, zaženú zlú náladu, zlepšia metabolizmus a sú vhodné aj na alkoholovú opicu!

Na prebudenie metabolizmu

Banány sú ľahko stráviteľné, ich vysoký obsah vlákniny pomáha pri premene cukrov, vysoký obsah škrobu zase môže pomôcť pri spracovaní tukov. Ak sa postaráte aj o dostatočný príjem tekutín, banány sa Vám nepripomenú vo forme ďalších tukových vankúšikov.

Boj proti alkoholovej opici

Vďaka vysokému obsahu draslíka pomáhajú telu dostať sa do normálu, zmierňujú príznaky dehydratácie, ktorá je spôsobená užitím alkoholu. Popri tom, ak je u Vás nervozita na dennom poriadku, je dobré vedieť, že banány dokážu aj znížiť vysoký krvný tlak.

Náhrada za energetický nápoj

Pred tréningom, alebo ako prípravu na náročný pracovný deň, zjedzte 1 – 2 banány! Vďaka vysokému obsahu ovocných cukrov podporujú koncentráciu, dodajú telu energiu tak, že po nich hladina cukru v krvi znova prudko neklesne.

Gigantické skladisko minerálnych látok

Konzumáciou banánov sa dostanete k takému množstvu minerálnych látok a vitamínov, že je to veľa aj na vymenovanie: sú bohaté na železo, jód, fosfor, draslík a horčík, ale obsahujú aj vitamíny A, B, C, U a E.

Stimulátor vášne

Ak chcete vo svojom partnerovi prebudiť spiaceho leva, pripravte mu také dezerty, na ktorých prípravu použijete banány, pretože banány obsahujú také enzýmy, ktoré podporujú činnosť mužských pohlavných orgánov veľmi badateľnou formou.

Zdroj dobrej nálady

Nielen vďaka farbe a vôni, ale aj vďaka stopovým prvkom môžu zlepšiť Vašu náladu a môžete dať zbohom aj stresu zásluhou protistresového vitamínu B. Banány zmierňujú depresiu  a dopomáhajú aj k lepšiemu spánku.

Balzam na črevné problémy

Ak Vás trápi hnačka, jedzte banány, pretože ošetrujú črevá, pomáhajú dopĺňať vitamíny a minerálne látky v dehydrovanom organizme. Ale okrem hnačky sú vynikajúce aj proti zápche, vďaka vysokému obsahu vlákniny . Okrem toho majú výborné alkalizujúce účinky www.supergreens.sk/alkalizacia a zmierňujú žalúdočné bolesti.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu