head

Žltý melón: Sladká chuť leta

 Žltý melón: chutný detoxikant a posilňovač imunity
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Čistenie čriev

Má protizápalový účinok, posilňuje imunitný systém a je dokonalým detoxikantom: žltý melón nie je iba chutný, ale aj účinne chráni zdravie. 3+1 dôvodov, aby ste jedli čo najviac žltých melónov!

Už aj samotná chuť žltého melóna postačí na to, aby bolo jedným z najobľúbenejších letných ovocí. Keď si však zoberieme do úvahy aj jeho cenné, pozitívne účinky na náš organizmus, potom je jednoznačné, prečo je obľúbený po celom svete.

Bohatý na vitamíny

Žltý melón je bohatý na vitamíny A, B1, B2 a vitamín C, čím prispieva k zdraviu našich očí, pokožky a imunitného systému. Vo veľkom množstve v ňom nájdeme zinok, fosfor, vápnik, draslík, chróm, horčík na posilnenie nervov, tiež mangán, sodík, meď a železo, vďaka čomu je toto ovocie dokonalým skladom stopových prvkov.

Stráži našu postavu

Žltý melón má vysoký obsah vlákniny, preto je dokonalým prírodným riešením na zachovanie zdravia nášho trávenia a črevného systému. Navyše ho môžeme pokojne jesť aj počas diéty, chudnutia a detoxikácie. Keď budeme žltý melón jesť pravidelne, náš organizmus sa odvďačí zdravým tráviacim procesom a plochým bruchom, pričom zároveň zníži aj riziko vzniku zápalových ochorení v črevnom systéme.

Pomáha pri dopĺňaní tekutín

Žltý melón obsahuje veľké množstvo vody, preto je v lete dobré dať si túto vychladenú lahôdku na svoj tanier každý deň. Samozrejme, žltý melón sám o sebe nestačí v letných mesiacoch na doplnenie potrebného množstva tekutín, čo predstavuje v tomto období približne 3 litre vody denne. Na to je však v každom prípade dobrým riešením, aby sme si jeho pomocou doplnili aspoň časť potrebnej dennej dávky tekutín. Zo žltého melóna si môžeme pripraviť aj jednoduchý a zdravý letný nápoj, keď si ho zmiešame s trochou limetky a kokosového mlieka. S konopnými semienkami si neho môžeme urobiť vynikajúci kokteil.

Skrášľuje

V lete, kedy sa potíme intenzívnejšie, sa na našej pleti skôr objavia aj pupienky a vyrážky. Pre krásu svojej pleti toho môžeme urobiť naozaj veľa, hlavne keď budeme pravidelne konzumovať žltý melón, alebo vylisovanú šťavu tohto ovocia. Je totiž aj silným detoxikantom a môže pomôcť zmierniť kožné problémy.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu