head

Trpíte parazitmi? Môže Vám pomôcť očista hrubého čreva!

Proti parazitom môže pomôcť aj očista hrubého čreva
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Čistenie čriev

Kto trpí stálou podráždenosťou a únavou, tráviacimi ťažkosťami, prípadne chudne bez akejkoľvek vonkajšej príčiny, môže sa stať, že trpí prítomnosťou parazitov. Zbaviť sa parazitov môže pomôcť očista hrubého čreva, ktorá má nespočetné priaznivé vedľajšie účinky.
Verili by ste, že parazity dokážu prebývať v našom tele aj roky? Takýmto spôsobom takmer nepretržite spôsobujú nepríjemné potiaže, ktoré nás ani nenapadne dávať si do súvisu s ich prítomnosťou.  Príznakom nákazy parazitmi môže byť aj opakovaná hnačka, ktorá je nebezpečná, lebo pri nej prichádzame aj o nepostrádateľné minerálne látky a vitamíny. Parazity, usadené v hrubom čreve nás oberajú o rôzne hodnotné živiny, a toxické látky z ich výlučkov škodlivo vplývajú na fungovanie nervového systému, sme nervózni, podráždení, unavení a dekoncentrovaní, náchylnejší na depresiu a na panickú poruchu.

Čo proti nim môžeme robiť?

Na rozmnožovanie parazitov pozitívne vplýva výživa bohatá na sacharidy, preto sa oplatí dať cestoviny a chlieb na nejaký čas na zakázanú listinu. Cesnak a zázvor, ako prirodzený dezinfikant môžu síce pomôcť, ale neočakávajme od nich zázraky. Keď sa chceme čím skôr zbaviť nezvaných hostí, čistime si dôkladne črevný systém a zatočme s parazitmi. Pásomnice, dosahujúce rozmery až niekoľko metrov, sú vyslovene nebezpečné, veď krvným obehom sa dostávajú aj do svalov, mozgu, či pľúc, kde sa zapuzdria.

Radšej neskôr ako nikdy

V súvislosti s čistením hrubého čreva myslia niektorí na drastický klystír, či na preháňadlá, pritom to zďaleka nie sú tie najzdravšie metódy.  Na čistenie hrubého čreva použime radšej vlákninu,  skvelou voľbou je psyllium (semeno skorocela), semiačko chia, obsahujú totiž vo vode rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu. Vláknina nerozpustná vo vode viaže toxíny, a akoby vygumovala škodlivé nánosy na stenách čriev, a podporujú peristaltiku, čím urýchľujú vylúčenie odpadových látok z hrubého čreva. K vnútornej očiste tela priespieva aj vláknina rozpustná vo vode. Ich zvláštnosťou je, že sa správajú ako prebiotiká, poskytujú potravu pre dobročinné baktérie tvoriacich črevnú flóru. Tieto mikroorganizmy okrem iného produkujú tráviace enzýmy, a tak prispievajú k normálnemu metabolizmu.

Čo sa vtedy stane s parazitmi?

Vylúčením toxínov a odpadových látok sa vyprázdnia z hrubého čreva aj parazity, takže nás potom neoberajú o živiny. Odstránenie parazitov čistením hrubého čreva je prospešné aj preto, lebo ich prítomnosť môže spôsobovať hnačku a zápchu. Pochopiteľne, sa vykonaním očisty hrubého čreva budeme cítiť lepšie, plní energie, zbavíme sa hnačky, nadúvania, depresie, úzkosti, zlepší sa pamäť, a môžeme sa rozlúčiť aj so zábudlivosťou.

Extra rada proti parazitom

V miernejších prípadoch môžeme siahnúť aj po liečivých rastlinách proti parazitom. Dezinfekčné účinky horca žltého, ako aj anýzu môžeme využiť vnútorne proti parazitom, žijúcich v črevách, a na odstránenie škodlivých usadenín v črevách. Proti parazitom možno použiť aj chren, jadierka grapefruitu, Pau d’arco, ako aj  papayu, oman pravý, kurkumu, dokonca aj krušinu jelšovú a orechový list. 

Súvisiace články

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu