head

Marhule: tajný poklad Himalájí

Marhule: tajný poklad Himalájí
Eva MacPherson Eva MacPherson
Prírodný liečiteľ a výživový poradca
Téma: Čistenie čriev

V Himalájach žije etnická skupina – Hunzovia, ktorých priemerná dĺžka života je výnimočne vysoká, za čo môžu ďakovať okrem iného aj marhuliam. Spoznajte aj Vy fyziologické účinky marhúľ!

Marhule sú nielen chutné, ale aj výnimočne zdravé. Oplatí sa zaviesť ich do všedných dní a chorobám sa s veľkou pravdepodobnosťou vyhnete!

Chránia zrak

Toto ovocie, bohaté na beta – karotén, prispieva ku zdraviu sliznice a zraku, tiež odďaľuje poškodenie zraku v starobe. Ak budete marhule konzumovať pravidelne, na očných vyšetreniach s veľkou pravdepodobnosťou vyniknete.

Posilňujú kosti

Toto žlté, šťavnaté ovocie je bohaté na vitamíny A a C, a jeho obsah fosforu a draslíka je veľmi vysoký, je tiež výborným zdrojom vápnika. Konzumácia marhúľ má veľmi dobrý vplyv na zdravie kostí, po pomliaždeninách môže prispieť k regenerácii a spomaľuje osteoporózu v starobe.

Podporujú trávenie a detoxikujú

Marhule podporujú trávenie, majú mierne laxatívne účinky, preto môže byť toto sladké ovocie výbornou voľbou aj pri zápche. Okrem toho podporujú vylúčenie nahromadených toxických látok z organizmu, majú močopudné účinky a podporujú detoxikačné procesy pečene.

Podporujú tvorbu krvi

Pravidelná konzumácia tohto žltého ovocia má priaznivý vplyv na krvotvorbu: môže pomôcť pri ťažšom zrážaní krvi a hemofílii. Marhule pomáhajú normalizovať krvotvorbu, čím prispievajú ku zdraviu celého organizmu.

Nasýtia a podporujú chudnutie

Marhule sú z 85% tvorené vodou, ich obsah tuku je výnimočne nízky, preto okrem toho, že vynikajúco detoxikujú, môžu pomôcť aj počas diéty. Ak máte chuť na niečo sladké, smelo si dajte marhule, pretože Vás nielen rýchlo zasýtia, ich sladká chuť nahradí nezdravé sladkosti.

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu