head

Na čo je dobrá horká soľ?

Horká soľ | V čom pomôže?
Suren Báhidszká Suren Báhidszká
žurnalistka, poradkyňa zdravia
Téma: Čistenie čriev

Horká soľ, alebo Glauberova soľ, je už stovky rokov známa ako detoxikant a účinná podpora trávenia, navyše: je to prípravok na skrášľovanie! Horká soľ môže pomôcť počas detoxikácie, ale nie je jedno, ako ju použijeme!

Horká soľ môže pomôcť očistiť náš organizmus od škodlivých toxických látok, pri vonkajšom použití zase môže poskytnúť riešenie na bolesti kĺbov a kožné problémy!

Na zlepšenie trávenia

Rôzne tráviace problémy, napríklad zápcha a nadúvanie, sa považujú za civilizačné ochorenia ktoré môžu byť spôsobené nezdravou stravou, životom bez pohybu, stresom, a tiež prekyslením organizmu.

Horká soľ môže poskytnúť riešenie na črevné problémy, ale aj zápchu: nakoľko viaže vodu, zriedi stolicu, čím uľahčí vylúčenie usadenín z čriev. Pri jej používaní však dajme pozor na mieru a buďme opatrní, lebo ak to preženieme, môže spôsobiť silnú hnačku.

Takto ju používajme: ½ čajovej lyžičky glauberovej soli rozpustime v 1 pohári vody, dôkladne premiešajme a vypime! Chuť nemá práve najpríjemnejšiu, avšak jej účinok budeme môcť cítiť už onedlho, preto ju nikdy nepime tesne pred tým, ako odchádzame z domu! Horká soľ môže spôsobiť závraty, vracanie, taktiež podráždenie žalúdka a čriev, preto sa pred jej používaním odporúča konzultácia so všeobecným lekárom!

Na zmiernenie zápalu, skrášlenie

Keď ju budeme používať s rozumom, sedavý kúpeľ s horkou soľou môže pomôcť zmierniť bolesti svalov a kĺbov, ale môžeme ju použiť aj ako teplý kúpeľ nôh, čo upokojí a osvieži unavené, bolestivé nohy, pričom zároveň zjemní päty. Horká soľ je pozoruhodná aj ako skrášľovací prostriedok: aj naša koruna krásy, ktorá má skon k rýchlemu masteniu, bude krajšia, keď vo forme kúry primiešame trocha horkej soli do šampónu. Po zriedení vo vode ju môžeme použiť na čistenie tváre, v tomto prípade môže byť zase liekom na pleť s vyrážkami. Horká soľ môže byť dobrá aj na „opicu“, nakoľko pomáha zmierniť bolesť hlavy a prinúti toxíny k odchodu.

Na detoxikáciu

Prirodzené detoxikačné procesy nášho organizmu zabezpečujú zdravú funkciu nášho črevného systému a celého organizmu, keď však nebudeme dostatočne dbať na svoje stravovanie a svoj životný štýl, náš organizmus sa môže naplniť toxickými látkami, ktoré môžu byť zdrojom rôznych zdravotných problémov. Vyrážky, tráviace problémy, ťažkosti s kĺbmi, to všetko môže naznačovať prítomnosť toxínov  v našom organizme, ale aj narušenú acido – bázickú rovnováhu.

K tomu, aby sme znížili riziko vzniku rôznych ochorení, mali by sme z času na čas detoxikovať, pri čom môže pomôcť aj horká soľ, avšak jej použite v sebe ukrýva aj isté riziká: keď to preženieme, z nášho organizmu sa môžu vylúčiť aj také minerálne látky, ktoré potrebujeme, preto sa môže zhoršiť stav nášho črevného systému, ale aj zdravie imunitného systému. Vyberme si radšej bezpečné formy detoxikácie  vo forme zeleniny a ovocia, vyberme si jeden osvedčený a spoľahlivý detoxikačný program, lebo rôznymi domácimi praktikami môžeme svojmu telo viac ublížiť, ako prospieť!

Zdroj:

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2367451/Granny-right-We-need-dose-Epsom-salts.html

Súvisiace články

oblak štítkov

Komunita

NOVINKY Z BLOGU

phone

Tipy pre zdravie priamo do Vášho e-mailu: pre uvedomelejší a zdravší životný štýl sa prihláste na odber noviniek z blogu